Jelen se přišel pozdravit se psy. Za odměnu dostal dobrotu

Přidat na Seznam.cz

Být v blízkosti divokých zvířat, je prostě něco neuvěřitelného. Většinou, když přemýšlíme o pobytu v blízkosti divokých zvířat, je to tehdy, když jsme na túře, v zoologické zahradě nebo dokonce na safari. Čas od času se však divoká zvířata vynoří z pohodlí svého teritoria a přijdou přímo k nám.

Psi mladému jelenovi vůbec nevadí

Na začátku níže uvedeného videa vidíme, že se tento jelen vynořil z lesa a šel přímo k domu postaršího páru. Manželé byli venku na verandě se svými dvěma velkými psy a při příchodu jelena to vypadá, že je pravidelným návštěvníkem. Psů se vůbec nebál a dokonce ani lidí ne. A jak to tak vypadá, i psi tohoto návštěvníka moc dobře znají, protože se k němu chovali naprosto klidně a přátelsky. A zatímco se dvanácterák vítá se psi, muž na moment zmizí ze záběru. Netrvá to dlouho a vrací se s plnou miskou, kterou přidrží jelenovi. Je tak zřejmé, že manželé vědí, co jelenovi chutná.

Bojí se jeleni přirozeně lidí?

Pro nás lidi je snadné mít z divokých zvířat strach, protože se s nimi příliš často nesetkáváme a nevíme, jak budou reagovat. Dalším faktorem je také to, jak jsou zvířata velká. Je snadné mít strach ze zvířete, které je větší než vy. Jelen může vážit až 200 kg a dosahovat výšky téměř 150 centimetrů v kohoutku, z toho paroží měří až 120 centimetrů. A stejně jako se můžeme bát my, mohou se bát i jeleni. Jeleni se totiž bojí lidí více než svých přirozených predátorů.

Zdroj: AZAnimals