Kabar, paku a frček: Znáte tahle zvláštní zvířata?

Přidat na Seznam.cz

Na světě existují miliony druhů zvířat, a o některých možná ani nevíte. Říká vám něco kabar nebo třeba frček? Podívejte se, o jaká zvířata se jedná!

Kabar

Možná jeho jméno slyšíte poprvé, ve skutečnosti se ale jedná o zvíře podobné jelenovi – ačkoliv jeho hlava vypadá jako klokaní, a jeho dva zuby připomínají šavlozubého tygra. Tihle přežvýkavci žijí na území Sibiře, Mongolska, Číny a Koreje.

Paku

Děsí vás piraně? A co takhle piraně s lidskými zuby? Přestě tak totiž vypadají zuby této ryby, která je příbuzná piraním, ovšem může být i býložravá nebo všežravá. Můžete ale zachovat klid, tahle ryba s lidským chrupem děsí jen Jihoameričany.

Frček

Frček je maličkatý hlodavec, který váží sotva pár gramů. Zajímavé jsou na něm jeho zadní nohy, které stejně jako klokan používá ke skákání. Dokonce je možné ho chovat i doma, a pokud vás obtěžuje hmyz, frček to vyřeší – kromě trav a semen totiž žere i hmyz.

Tlustohlavec

Říká se, že každé zvíře je svým způsobem krásné. O tlustohlavci si to ale mnozí nemyslí, a je tak považován za nejošklivější zvíře na světě. Jeho tělo tvoří želatinozní hmota, která je jen o trochu méně hustá než voda. Pro tlustohlavce to má velkou výhodu – dokáže se vznášet nad mořským dnem, aniž by se namáhal plaváním.

zdroj: stoplusjednicka, abicko, animalstend