Když si psi hrají na dohazovače: 3 páry, které se zamilovaly díky svým chlupatým přátelům

Přidat na Seznam.cz

Ukázalo se, že zvířata, zejména domácí, mohou být docela dobrými dohazovači, když je necháte mluvit do vašeho randění. Tři páry se s námi podělily o tom, jak našly své dokonalé partnery s pomocí svých psích společníků. Přečtěte si, jakými sladkými způsoby může váš nejlepší chlupatý přítel pomoci při hledání spřízněné duše.

V roce 2018 si Pavlína přečetla na internetu příběh Marka, trpícího epilepsií, který našel úlevu díky svému služebnímu psovi Roskovi a shodou okolností žil nedaleko ní. Pavlína, která sama žije s epilepsií, oslovila Marka, aby se o něm a jeho zlatém retrívrovi dozvěděla více.

Marek jí vysvětlil více o tom, jak mohou být služební psi, jako je Rosko, speciálně vycvičeni k tomu, aby aktivovali pacientovi s epilepsií implantovaný lékařský přístroj a pomohli mu tak zastavit záchvaty. Pozval také Pavlínu na jednu z Roskových veterinárních prohlídek. Mezi lidmi se rychle vytvořilo přátelství a během tří měsíců spolu začali chodit.

„Vlastně využil Roska, aby mě pozval na rande,“ vzpomíná Pavlína. „Řekl: ‚Ahoj, Rosko by tě rád pozval na večeři‘.“

V listopadu se pár vzal při malém obřadu, při kterém Rosko stál opodál. „Náš vztah se rozrostl díky Roskovi,“ říká Marek.

Honza se svěřil, že jednou, ve svých 24 let, prodělal menší krizi, a proto opustil svou práci v hotelu a založil vlastní záchrannou stanici pro zvířata. Facebooková stránka záchranné stanice si rychle vytvořila základnu fanoušků. S Monikou, která pracovala jako ergoterapeutka a zároveň se starala o chrty a dva další záchranářské psy, se seznámil právě díky záchranné stanici.

„Okamžitě jsem si ho zamilovala,“ říká Monika o jejich prvním osobním setkání. „Je to prostě ten nejlaskavější a nejněžnější člověk.“

„Všichni říkají, že na světě je jen jeden člověk pro vás,“ říká Honza. „Byli jsme stvořeni k tomu, abychom společně zachraňovali psí životy.“

Když se Hana přihlásila do pěstounské péče o štěně, které je cvičeno pro nevidomé lidi, věděla, že její pobyt s Maxem, žlutým labradorem, bude jen dočasný. Dobrovolníci obvykle pomáhají psům naučit se socializačním dovednostem a základní poslušnosti, poté jsou štěňata přidělena jako služební zvířata nebo adoptována.

Poté, co Max našel svůj domov, Hana nadále navštěvovala program pěstounské péče o štěňata pro nevidomé. Jednou se zde se seznámila s Lukášem a zjistila, že on je majitelem právě Maxe.

Hana stále postrádala Maxe a požádala Lukáše, zda by se k němu mohla připojit na procházce. Tato procházka vedla k mnoha dalším a loni ji Lukáš požádal o ruku. „Max bude naším nosičem prstýnků,“ svěřili se.