Keporkak se pokusil „sežrat“ dvě ženy na kajaku. Byl vyděšen stejně jako ony. I kdyby chtěl, člověka sníst nemůže

Přidat na Seznam.cz

Můžete si pronajmout výlet za pozorováním velryb a pozorovat tyto obrovské tvory z dálky, nebo se můžete vydat na kajaku do blízkosti velryb. Tento keporkak se však pokusil dva kajakáře sežrat. Celý incident se odehrál u kalifornského pobřeží a je jasné, že na něj ženy jen tak nezapomenou.

Čas krmení

Video natočil Sam Mcmillan z kalifornského Atascadera, který se sám vydal pozorovat velryby, uvádí A-Z-Animals. Fotografoval několik keporkaků, kteří se v oblasti krmili. Všechny se nacházely v zálivu San Luis Obispo, který je na půli cesty mezi Los Angeles a San Franciscem.

Dvě ženy, Julie McSorely a Liz Cottriel, se plavily na kajaku u pláže Avila v jasně žlutém kajaku. Kamera se natočí doprava, kde je vidět další žena v červeném kajaku, která se nezúčastněně rozhlíží kolem.

O několik vteřin později se voda rozvlní a vzápětí se z vody vynoří obrovská velryba s otevřenou tlamou a zdá se, že kajak i ženy v něm spolkla! Velryba se potopí a jediné, co je vidět, je plovoucí žlutý kajak vzhůru nohama a ženy jsou pryč!

Dobrou zprávou je, že ženy byly v pořádku a nezraněny. Obrovský keporkak jen náhodou prorazil hladinu přímo pod kajakem, kde byla obrovská koule rybí návnady, kterou se snažil sníst. Keporkaci nejedí lidi záměrně, tento incident byl čistě důsledkem toho, že se kajakářky ocitly na špatném místě, zatímco se keporkak krmil svou oblíbenou kořistí, kterou je plankton a malé ryby, které soustřeďuje na malých plochách, než si vezme obrovské hlty vody.

Obě ženy byly jistě vyděšené a znepokojené, ale svěřily se, že si pamatují, jak viděly vnitřek velrybí tlamy, jak byly vyhozeny z kajaku a jak se o několik vteřin později vynořily vedle sebe.

Snaží se keporkaci obvykle sežrat lidi?

Keporkaci se živí pouze velmi drobnými korýši a rybami. Dělají to tak, že proplouvají hejny drobných rybek s otevřenou tlamou nebo se do nich vrhají. Zadní část jejich hrdla funguje podobně jako síto.

Voda jím protéká a ryby nebo krevety jsou zachyceny a spolknuty. I kdyby chtěl keporkak sníst člověka, nebylo by to možné. Je pravděpodobné, že tato velryba žlutý kajak neviděla a byla stejně překvapená jako obě ženy. Bezpochyby to byl ale děsivý zážitek pro všechny zúčastněné.

Zdroj: a-z-animals.com, Youtube