Kočky potřebují každoroční veterinární prohlídky, aby si zajistily zdravý a dlouhý život

Přidat na Seznam.cz

Během svého života jsme slyšeli spoustu mýtů o kočkách. Znáte je. Kočky vždycky dopadnou na nohy. Kočky mají devět životů. Kočky jsou noční tvorové. Většina mýtů je neškodná, ale jeden mýtus je důvodem k obavám: Že kočky v zájmovém chovu nepotřebují pravidelné veterinární prohlídky, píše portál Mercury News.

Pravdou je, že kočky, stejně jako psi a lidé, potřebují každoroční zdravotní a wellness prohlídky. Návštěva veterináře je pro zdraví kotěte stejně důležitá jako pro pohodu dospělých a starších koček. A zde je několik důvodů proč:

Kočky jsou mistryně ve skrývání nemocí

Vzhledem k tomu, že kočky mohou jen zřídka vykazovat příznaky nemoci, je každoroční prohlídka jedním z nejlepších způsobů, jak udržet kočku v co nejlepším zdravotním stavu. Každoroční návštěvy umožňují vašemu veterinárnímu lékaři zaznamenat jakékoli změny ve stavu vaší kočky v jednotlivých letech a pomohou vám včas zachytit potenciálně závažné problémy.

Očkování je klíčem k dlouhodobému zdraví

Jako koťata dostávají kočky sérii vakcín, které je chrání před běžnými nemocemi. Při každoroční prohlídce vaší kočky veterinář zkontroluje všechna potřebná posilovací očkování a aktualizace očkovacího plánu vaší kočky, aby byla zdravá.

Sterilizace a kastrace podporuje zdravý život

Kastrace eliminuje riziko vzniku některých typů rakoviny a pomáhá předcházet nepříjemnému chování, jako je značkování. Navíc zabraňuje nechtěným vrhům a je součástí řešení problému přemnožení domácích zvířat v útulcích.

Onemocnění zubů může být nebezpečné

Během každoroční prohlídky veterinář zkontroluje zuby vaší kočky, aby se ujistil, že jsou čisté a že nemá uvolněné zuby, onemocnění dásní nebo známky infekce. V některých případech může veterinární lékař doporučit čištění zubů nebo extrakci zubů v anestezii.

Jste to, co jíte

Váš veterinární lékař vám poradí, jak pomoci vaší kočce udržet si zdravou váhu, a může vás nasměrovat na vysoce kvalitní krmivo speciálně vytvořené tak, aby splňovalo specifické nutriční požadavky věku a životního stylu vaší kočky.

Problémy s kočičím záchodem být příznakem něčeho vážnějšího

Když se vše ostatní zdá být normální, jedním z míst, kde se mohou projevit první příznaky nemoci, je kočičí záchůdek. Pokud se návyky vaší kočky na stelivo změní nebo pokud si všimnete změny stavu obsahu boxu, vezměte svého mazlíčka co nejdříve k veterináři.

Zdroj: mercurynews.com