Konečně zábava. Medvěd a jeho chovatel si hází míčem

Přidat na Seznam.cz

Medvědi tak možná nevypadají, ale ve skutečnosti jsou to hravá zvířata, která si kupodivu rychle zvykají na přítomnost lidí. To dokazuje i toto video, kde si tato téměř půltunová šelma sedne jako člověk, a začne si se svým chovatelem házet míč. Tak konečně nějaká zábava, musí si říkat medvěd.

Medvěd se chová jako člověk

Není překvapivé, že někteří lidi často i riskují život, aby si hráli s divokou šelmou. Překvapivé ale je, že si zvíře začne hrát také, a to stejně, jako by bylo jedním z nás. Jak můžete vidět ve videu, medvěd si pohodlně sedne, a se svým chovatelem se začne házet míč. Podle všeho si to užívá.

Podle webu Animals Asia mají medvědi hru s míčem opravdu rádi, a proto můžete vidět tyto velké míče třeba i v medvědích ohradách v zoo. Překvapivě se to navíc netýká jen hnědých medvědů, ale i mnoha dalších druhů, včetně polárních medvědů.

Medvěd jako mazlíček

Ve většině států je chov takto velké šelmy, která může vážit i přes půl tuny, nelegální. Ovšem jak uvádí web Petkeen, například státy v USA – Nevada, Oklahoma, Wisconsin, Alabama, nebo Jižní a Severní Karolína, chov medvědů dovolují. Je také možné, že se jedná o cirkusové zvíře, nebo jedince, který byl zachráněn už jako mládě. To by přinejmenším vysvětlovalo, proč je medvěd v tak dobrém vztahu s chovatelem.

zdroj: Petkeen, Animals Asia, Instagram