Lední medvěd zdolává překážky za potravou

Přidat na Seznam.cz

Už jste někdy potkali někoho tak hladového, že je ochoten udělat cokoliv? Dobře, víme, že když to někdo říká, často to myslí metaforicky. Ve volné přírodě však zvířata nemají na výběr. Musí udělat vše, co je potřeba, aby přežili.

Medvěd na lovu

Na začátku tohoto videa vidíme obrovského ledního medvěda, jak se snaží ulovit potravu. Na území, kde žije, žádné nenašel, a tak se vydal na cestu plnou překážek, aby našel kořist jinde. Vypravěč říká, že před tímto ledním medvědem je 300metrový útes, a poté, co se dostane nahoru. Na útesu uvidí početnou skupinu mrožů, ale tím lov nekončí. Medvěd musí najít způsob, jak dostat jednoho z těchto mrožů pryč. Tato skupina je příliš velká na to, aby útočil sám. Rychle se rozhodne projít kolem tohoto bufetu, když nad ním vidí létat ptáky. A kde jsou ptáci, tam jsou hnízda. A kde jsou hnízda, tam jsou ptačí vejce k sežrání. Ideální svačinka!

Žijí mroži ve velkých skupinách?

Mrož je velký savec, který se vyskytuje v Tichém oceánu, Atlantském oceánu a Severním ledovém oceánu. Mroži žijí ve velkých skupinách, které čítají až stovky jedinců. Během období páření se mroži shromažďují dokonce po tisících. Není se tak čemu divit, že lední medvěd nechtěl svou šanci promarnit.

Zdroj: AZAnimals