Lvi se do sebe pustili. A tekla krev! Samice se snažily do bojů zasáhnout

Přidat na Seznam.cz

Když si představíme epické souboje ve volné přírodě, je pro nás normální, že se nám vybaví proti sobě třeba lev proti nosorožci nebo buvol proti hrochovi. V devíti případech z deseti se však intenzivní boj odehrává mezi stejnými zvířaty.

Střet králů v intenzivním boji

Dnešní video pochází z Afriky, kde vidíme dva lvy, kteří se do sebe pustí. Dva lvi v Africe bojují o to, kdo bude ten, který se spáří s plodnou samicí. Jeden lev prohraje a skončí s krvavým čumákem. Lví samice se snaží do boje zasáhnout.

Na začátku tohoto videa zveřejněného nahoře vidíme závěrečný boj, který končí jako dramatická scéna z hollywoodského filmu. Vraťme se však k tomu, co tento souboj vyvolalo. Přeskočíme-li na čas 1:15, vidíme, že skupina lvic leží v trávě a poblíž leží lví samec. Náhle k nim přiskočil druhý lví samec.

Samci ucítili pach samice, která je plodná a připravená k páření. A o toto právo jsou ochotni doslova bojovat na krev nebo v některých případech i na smrt. Tento intenzivní boj končí tím, že lví samec odchází zkrvavený.

Páří se lvi s více partnerkami?

Tam, kde se většina lidí páří vždy jen s jednou osobou, se zvířata často chovají zcela jinak. Lví samec se za svůj život spáří s více samicemi. Existují dokonce názory, že lví samci se páří s každou lvicí ve své smečce. Přibývá však důkazů, že mnoho samic skutečně kopuluje s několika samci, což může vést k potomstvu s jediným vrhem nebo mláďaty, jejichž otcem je několik samců.

Tento střet králů na výše zveřejněném videu je střetem o dominanci. Ukazuje, kdo je šéfem a kdo má právo být nejvyšším králem.

Zdroj: AZAnimals