Majitel hází svému staršímu psovi míč, aby ho rozveselil

Přidat na Seznam.cz

Dlouholetí majitelé domácích mazlíčků vědí, že starší mazlíčci vyžadují jinou péči než jejich mladší sourozenci. A tento majitel našel kreativní způsob, jak svému staršímu psovi připomenout jeho oblíbenou hru z mládí.

Goldie, aport!

Za zvuků coververze písně „Slipping Through My Fingers“ od skupiny ABBA od Ethana Hodgese, si hraje tento majitel aport s mazlíčky jménem Goldie a Aussie, informuje DailyPaws. Zatímco hází míček pro Aussieho, čilého australského ovčáka, hodí míček I pro Goldie, fenku zlatého retrívra. Ta ho s vrtícím ocasem popadne a pozoruje jak její mladší brácha Aussie běží čile za míčkem, stejně jako to kdysi dělávala i ona. 

Stárnutí není nemoc

Majitelům domácích mazlíčků, jejichž cílem je udržet stárnoucí štěňata aktivní a zdravá, se doporučuje měnit způsoby cvičení tak, aby se přizpůsobily jejich měnícím se potřebám. Například z jedné dlouhé procházky se mohou stát dvě nebo tři kratší procházky a hry na aportování, které zahrnují dlouhé sprinty, se mohou stát kratšími a klidnějšími, jak vidíme na videu. Samozřejmě je důležité věnovat pozornost potřebám vašeho mazlíčka, protože někteří třináctiletí psi mohou sprintovat jako štěňata, zatímco jiní sedmiletí psíci vám mohou vysílat signály, že je čas zpomalit.

Zdroj: dailypaws.com, TikTok