Malé štěně je součástí kočičí rodiny. Díky svému zbarvení mezi kočky dokonale zapadá

Přidat na Seznam.cz

Kočky jsou od přírody skvělé matky a když se náhodou stane, že narazí na nějakého toho sirotka, nemají problém s tím ho adoptovat. V tomto případě je ale překvapivým sirotkem opuštěné štěně, které našlo šťastný domov u své náhradní kočičí rodiny. Jak se zdá, u koček se mu daří.

Malé štěně do kočičí rodiny skvěle zapadá

Nejen, že malé štěně je ještě tak maličké, že se velikostí podobá koťatům, ale i díky zbarvení, které má velmi podobné se svou náhradní matkou, je velmi snadné ho přehlídnout. Na první pohled to opravdu vypadá, že štěně ve videu mezi kočky skvěle zapadá. A jak se zdá, stejný názor má i kočičí máma a její koťata.

Ve videu je vidět, jak se kočka stará o štěně stejně, jakoby by bylo jedním z koťat, trpělivě čeká na příchod všech svých potomků a v jedné chvíli dokonce vidíme, jak štěně láskyplně myje. Zdá se, že to, že jsou kočky a psi přirození nepřátelé, je pouhý mýtus.

Jsou kočky a psi (ne)přátelé?

Všichni víme, co se pravděpodobně stane, když půjdete parkem se psem a narazíte na kočku. Po dlouhé generace se koneckonců říká, že kočka a pes zkrátka nemůžou být přátelé. Ale je to pravda? Jj to je mýtus. Psi nejsou zaujatí vůči kočkám a kočky vůči psům také ne. Jejich rivalita je ve skutečnosti výsledkem domestikace psů, kteří byli vycvičeni k tomu, aby pronásledovali vše malé a chlupaté. Jejich zdánlivá nenávist ale není tak úplně vrozená. Pokud si pořídíte kočku a psa v raném věku, aby si na sebe mohla zvířata zvyknout, nemusíte se ničeho bát.

zdroj: The Dodo