Matka jaguára a její mládě bojují o anakondu v jihozápadní Brazílii

Přidat na Seznam.cz

Jaguáří matka, která ulovila k večeři anakondu, se ocitla v boji s vlastním mládětem o chutný pamlsek. Mládě a matka byli viděni na břehu řeky v Porto Jofre v mokřadech Pantanal na jihozápadě Brazílie.

Dospělý jaguár chytil anakondu, když ho podle fotografa, který bitvu zachytil, pětiměsíční mládě náhle vyzvalo na břehu k boji. „Po několika hodinách hledání jaguárů poblíž Porto Jofre jsme narazili na jaguáří samici a její pětiměsíční mládě,“ říká fotograf Arjan Jongeneel z Nizozemska. „Nějakou dobu jsme sledovali tyto charismatické kočky, když kráčely po březích řeky a hledaly kořist. Brzy maminka s mládětem zmizely v křoví a po několika minutách se ze suchého listí na zemi ozvalo mnoho hluku.“

„Když jsme se podívali pozorně, viděli jsme, že to byla velká žlutá anakonda – asi pět metrů dlouhá.“ Mládě plavalo k matce a chytilo anakondu svými čelistmi. Dvojice šelem dorazila na pláž na druhé straně řeky, přičemž oba jaguáři viseli na anakondě a odmítali se pustit. Bitva začala a matka i mládě visely na žluté anakondě a nevzdávaly se. Po chvíli ji maminka pustila a mládě hrdě a rychle zmizelo i se svou kořistí.

zdroj: Dailymail