Medojed se brání třem levhartům najednou

Přidat na Seznam.cz

O tom, které zvíře je nejtvrdší na světě, se často vedou debaty. Ačkoli existuje mnoho možností a tvorů, z nichž lze vybírat, zdá se, že se lidé vždy shodnou na jednom tvorovi. A tím je medojed!

Medojed versus levhart

I když je dnešní video poměrně krátké, je to dost na to, co potřebujeme vidět, abychom ukázali houževnatost těchto tvorů. Stanete se svědky toho, jak medojed plně odolá útoku tří nejsmrtelnějších afrických tvorů – levhartů. Obecně platí, že jediný levhart je schopen vyřídit vše, co je menší než on sám, a navíc spoustu zvířat, která jsou podstatně větší než on. Kromě váhové a početní výhody mají levharti také zatažitelné drápy ostré jako břitva, dlouhé zuby a instinkt zabijáka jedné z nejsmrtonosnějších koček na Zemi.

I přes všechny výhody, které levhart má, se medojed jen tak nevzdává. Jak je vidno na záběru, tři levharti se opakovaně pokoušejí zaútočit na mnohem menší zvíře a kousají a škrábou ho, kdykoli se otočí zády. Místo toho, aby se pokusil utéct, však jezevec udělá něco, čím jsou jezevci známí – přejde do útoku! Rozeběhne se za levharty a nedává najevo ani špetku strachu.

@latestsightings

Honey Badger walks off like a boss after defeating 3 leopards! 🤯

♬ original sound – Latest Sightings

Medojed  – zvíře, které má tuhý kořínek

Kromě zjevně neovlivnitelného postoje k vrcholovým predátorům má medojed i některé přednosti, které mu pomáhají být tak odolným tvorem. Mezi nejdůležitější přizpůsobení, zejména v tomto scénáři, patří jeho kůže. Medojedi totiž mají extrémně silnou kůži. Právě tato vlastnost jim umožňuje snadno přepadat včelí úly, ale také slouží jako skvělá obranná schopnost, když to situace vyžaduje.

Na mnoha místech v Africe, kde medojed žije, je znám jako škůdce, protože dokáže být odhodlaný a těžko odraditelný. Nezastaví ho ani šípy nebo oštěpy. Jediný způsob, jak může člověk jezevce medvědího odradit, je úder palicí do hlavy nebo ho zastřelit.

A jak tito tři levharti zjistili, medojed nebyl v pasti s nimi, ale oni s ním! Ubránit se nejobávanějším predátorům na světě a zvítězit je skutečný výkon.

Zdroj: AZAnimals