Medvědice dostala dort: Panda se dočkala sladké oslavy 26. narozenin

Přidat na Seznam.cz

Být o rok starší se pro jednu z milovaných pand velkých stalo opravdu sladkým zážitkem. Medvědice Tian Tian oslavila své 26. narozeniny tím, že dostala vícevrstvý ovocný dort vyrobený oddělením výživy zoologické zahrady.

Ovocná pochoutka

Pochoutka vyrobena z mražených zředěných jablečných a ananasových šťáv a nechyběla na ní dortová čísla dvě a šest. Ve videu sdíleném na webových stránkách washingtonskou zoo a na YouTube účtu je vidět, jak Tian Tian kroutí a otáčí dort na zemi. Každá vrstva růžového a zeleného dezertu byla zdobena hruškami, banány, jablky, mrkví, sladkými bramborami a bambusovými prameny. Dort také obsahoval směs šťouchaných sladkých brambor, kaše mrkve a medu pro jeho polevu. Jednalo se opravdu o mimořádnou lahůdku.

V prosinci odejde

Budou to poslední narozeniny, které Tian Tian oslaví v americké Smithsonian’s National Zoo. Tian Tian, samice pandy velké, 25letý Mei Xiang a jejich 3leté mládě Xiao Qi Ji mají odejít v prosinci. Tian Tian se narodila v Čínském ochranářském a výzkumném centru pro pandu velkou a žije v americké zoo od 6. prosince 2000 jako součást dohody s čínskou stranou. V roce 2020 podepsali představitelé zoo tříleté prodloužení smlouvy, na základě které zůstane Tian Tian a její rodina ve Washingtonu až do 7. prosince 2023.

Zdroje: people