Ryba v rybníku si bezstarostně plave dál i bez hlavy

Přidat na Seznam.cz

Když jdete na ryby, očekáváte, že jich pár uvidíte a snad si jich i pár odnesete domů. Jak ale budete reagovat na to, když uvidíte rybu bez hlavy, která si vesele plave dál?

Může ryba přežít bez hlavy?

Některé ryby mohou přežít poranění hlavy, ale záleží na místě, kde byla hlava oddělena, uvádí web A-Z-Animals. Pokud si tělo ryby bez hlavy stále uchovává jádro mozku, může se stále pohybovat, jak uvidíte v následujícím videu. Při bližším pohledu na tuto konkrétní rybu většina hlavy chybí, ale mozek a oči zůstaly nedotčené.

Může ryba přežít jen s hlavou?

Ryby potřebují k plavání ve vodě své tělo, jinak nejsou schopny pohybu. Byly však zaznamenány případy, kdy ryba přežila bez poloviny těla včetně ocasu. Například ryba, která byla zachráněna z thajského trhu, dokázala přežít šest měsíců poté, co přišla o ocas při útěku z cementového jezírka. Jednalo se o Keraie, který přežil se zlomenými kostmi a hnijícími šupinami.

Bezhlavá ryba dál bezstarostně plave

Muž, který záběry pořídil, hledal vhodné místo k rybaření, když narazil na tento neobvyklý pohled. Zmatenému muži se podařilo plovoucí rybu natočit. S trochou kontextu lze pochopit, že právě její anatomická stavba těla jí umožnila přežít.

I když jí chybí hlava, stále plave a reaguje na člověka na břehu vody. Její žábry stále fungují a ploutve a ocas jsou nedotčené. Je to zkrátka ryba, která má opravdu tuhý kořínek!

Zdroj: a-z-animals.com, Twitter