Dojemné přátelství: Pes každý den vybíhá z domu, aby objal svého nejlepšího přítele koně

Přidat na Seznam.cz

Psi mohou být nejlepšími přáteli každého člověka. Jedním z druhů, který s nimi vychází velmi dobře, jsou koně. Jak psi, tak koně jsou nesmírně chytří a oba mohou být skvělými společníky, tak proč si nebýt společníky navzájem?

Jedním z příkladů psího a koňského přátelství je přátelství psa jménem Orion a klisny jménem Destiny. Obě zvířata žijí ve Švédsku a poprvé se setkala, když byl Orion, australský ovčák, ještě štěně.

Před nějakou dobou se dvouměsíční štěně poprvé setkalo s Destiny, krásným mustangem. Okamžitě si padli do oka a bylo zřejmé, že mezi nimi brzy vznikne silné pouto.

„Chtěla jsem, aby se Orion u koní cítil dobře už na začátku, aby se mnou mohl pracovat,“ říká pro web AnimalChannel Orionova majitelka, žena jménem Rebecca, která pracuje s koňmi.

Jednou vzala žena štěně s sebou do stájí a nechala ho prozkoumat okolí. V jednu chvíli přestala slyšet zvuky, a tak ji to trochu znepokojilo a začala ho hledat. Když ho našla, nemohla uvěřit vlastním očím.

Orion si Destiny všiml, přiblížil se k ní a snažil se ji obejmout a olíznout. Rebecca údajně ucítila takové zvláštní teplo u srdce, jaké ještě necítila. Od té doby jsou Orion a Destiny nejlepší přátelé a dělají spolu spoustu zábavných věcí.

Nejzajímavější na tom je, že Orion prostě nezačne svůj den, pokud s ním není jeho koňský kamarád. Každé ráno čeká, až se objeví, a když ho uvidí, běží k němu, připravený ho obejmout a políbit.

Zdroj: animalchannel.co