Muž si jako mazlíčka pořídil krokodýla. Spí s ním i v posteli

Přidat na Seznam.cz

Mít dnes nějakého exotického domácího mazlíčka už není nic zas tak zvláštního. Vedle psů, koček, nebo morčat lidé často chovají mývaly, exotické papoušky, nebo třeba vlky. Občas se ale najde někdo, kdo si pořídí lva, geparda, nebo například krokodýla, jako tento mladý muž z Mexika.

Krokodýl byl jako mládě agresivní predátor

Existuje jen velmi málo případů krokodýlů, kteří se dokážou přizpůsobit zajetí. Jonathan, mladý majitel krokodýla, kterého pojmenoval Gamora podle postavy z filmu Strážci Galaxie, uvedl, že když krokodýla koupil, bylo to malé, zelené a agresivní zvíře, píše NY Post.

Ještě předtím, než jsme se s Gamborou setkali, jsme se rozhodli, že ji budeme chtít. Druh, k němuž patří, je známý svou agresivitou, kterou se ve volné přírodě projevuje, a ona se naopak díky své povaze dokonce mohla účastnit natáčení videí a focení jako modelka,“ popsal Jonathan.

Gamora je součást smečky

Může se volně pohybovat po domě podle libosti a často tráví čas poleháváním na křeslech, v mé posteli, umí chodit po schodech a chodí do jezírka a z jezírka podle libosti,“ řekl Jonathan a dodal, že jeho mazlíček se chová jako obyčejný pes. Jeho exotický mazlíček pak žije v domě spolu s několika čivavami a želvami, píše web Times Now.

Péče o predátora není nijak náročná

Podle majitele není péče o krokodýla nijak náročná. Hlavní je zdravá zdravou strava, kterou tvoří králík, krysa, hovězí maso, kuře a někteří korýši, a také vhodná teplota okolí. „Jakmile se probudím, jdu zkontrolovat na digitální termostat, zda je teplota v pořádku – většinou se stává, že je prostředí trochu chladné, ale to se dá jednoduše napravit zapnutím topení. Poté je čas na umytí filtru, protože je to tak velké zvíře a jeho strava je plná kostí a tuku, je důležité filtr umývat denně, aby nedošlo ke znečištění vody,“ píše Mirror.

zdroj: Mirror, Times Now, NY Post