Muž vyláká na břeh obrovského krokodýla kusem masa. Strach jde stranou, krokodýl od něj stojí snad půl metru

Přidat na Seznam.cz

Pokušení je mocná věc, která bohužel mnohé z nás dostává do problémů. Ať už jde o peníze nebo kariéru. Pokušení je ošemetná věc a musíme s ním zacházet opatrně. To samé platí i pro zvířata. Mnohá pokušení, která na ně číhají, například jídlo, se pro ně mohou ukázat jako smrtelná. Pomocí pokušení, které je vyláká, na ně lze nastražit pasti.

Tohle nikdy nezkoušejte

Na začátku videa vidíme, že tento obrovský krokodýl připlaval ke břehu za mužem, který stojí na okraji vody a před krokodýlem mává kusem masa. Pokouší ho, aby se vynořil, což je ale velmi riskantní. Krokodýli totiž umí nejen rychle plavat, ale také velice dobře běhat po souši. Podle Guinnessovy knihy rekordů může australský druh krokodýla dosáhnout rychlosti až 17 kilometrů za hodinu. Takže pokud si myslíte, že tohoto dravce předběhnete, tak se pletete. Muži se nakonec obřího plaza podaří vylákat na břeh, a poté mu kus masa daruje. Muž od něj stojí asi půl metru a vypadá jako by neměl vůbec strach. To chce opravdu sebezapření.

Jak velcí jsou krokodýli?

V současné době se ve vodách po celém světe pohybuje 27 různých druhů krokodýlů (Crocodylus acutus). Žijí v Africe, Asii, Střední Americe, Severní Americe a v Jižní Americe. Krokodýli mohou vážit od 225 do 730 kg a dorůstají do délky 4 metrů. Mimochodem, co do velikosti a hmotnosti, krokodýli daleko převyšují aligátora severoamerického (Alligator mississippiensis), který může vážit kolem 230 kilogramů.

Zdroj: AZAnimals