Muž zastavil vlak, aby zachránil štěně na kolejích, které uteklo svému majiteli

Přidat na Seznam.cz

Zachránit zvíře, které potřebuje pomoc, je úctyhodný hrdinský čin. O to více, když zvíře zachrání někdo, kdo kvůli psovi zastaví dopravu. Tak se to stalo i v Londýně, kdy mladý muž zastavil linku společnosti Southern z Beckenham Junction do London Bridge.

Teprve měsíc v práci

Dvaatřicetiletý muž z východního Londýna, Stefan Hug, se začal učit řídit vlak teprve v lednu. Během práce ho doprovázel jeho instruktor řízení, ovšem na záchranu psa stačil Stefan sám. Tento mladý muž uprostřed výuky zastavil, aby zachránil štěně na kolejích rušné londýnské železnice, píše web Standard.

Psa zachránilo rychlé jednání

Stačilo málo a pes mohl skončit pod vlakem. “Krátce předtím, než jsme odjeli do South Bermondsey, jsem uviděl štěně běžet po levé straně našich kolejí. Zatáhl jsem brzdy a vlak zastavil,”řekl Stefan.

On a jeho učitel poté vyzvedli nezraněnou fenku z kolejí, přenesli ji na nedaleké nástupiště a nakrmili ji šunkou. Nyní se pátrá po jejím majiteli, kterému pravděpodobně utekla, píše BBC.

Dejte na své mazlíčky pozor, zejména u kolejí

“Pro psy je tak snadné utéct a běhat po kolejích a je velmi těžké je dostat zpět. Ohrožuje to spoustu lidí a je to velká operace, než je dostaneme z kolejí. Doufejme, že je to dobrá výzva k tomu, abyste všechna svá zvířata drželi v blízkosti sebe na vodítku, když se nacházíte u kolejí,” řekl instruktor. Dodal také, že na svého kolegu je pyšný, píše The Guardian. Zachránil nejen štěně, ale také neohrozil bezpečnost cestujících.

zdroj: The Guardian, BBC, Standard