„Nejsmutnější gorila na světě“, za kterou oroduje i zpěvačka Cher, se ze zajetí hned tak nedostane. Její majitel požaduje v přepočtu 19 milionů korun

Přidat na Seznam.cz

Gorilí samice jménem Bua Noi, v překladu Malý lotos, byla do zoo v thajském nákupním centru přivezena jako zhruba roční mládě v roce 1990. Ve svém špinavém výběhu od té doby prožila už 32 osamělých let.

Thajská vláda, nezisková organizace PETA i zpěvačka Cher se od roku 2015 snaží dosáhnout jejího propuštění, zatím je ale vše marné. Majitel zoo sdělil thajskému ministru životního prostředí, že gorilu propustí, pokud dostane 30 milionů thajských bahtů (19 milionů korun).

Ministerstvo minulý týden přiznalo, že se mu v charitativních sbírkách nepodařilo vybrat dostatečnou sumu. Vysvětlilo také, že na majitele nemá žádné páky, protože gorilu zakoupil předtím, než Thajsko zavedlo zákony regulující vlastnictví ohrožených a divokých zvířat.

Podle představitelů asijské pobočky PETA žije Bua Noi v děsivých a krutých podmínkách, které způsobují její extrémní psychické strádání. Zoo v nejvyšším patře nákupního centra Pata uprostřed velkoměsta Bangkok považují za nejhorší zoologickou zahradu na světě.

Majitel zoo se brání, že gorila vůbec není smutná, má jen přirozeně smutný obličej.

Zdroj: New York Post