Německý ovčák se stal osobním strážcem malého chlapce, který se ztratil

Přidat na Seznam.cz

Když se jednoho dne zatoulal v texaském městě Houston malý chlapec, jeho rodina zalarmovala všechny. Naštěstí klouček nebyl sám a po boku mu byl německý ovčák.

Kam zmizelo moje dítě?

Malý Jose a jeho matka Jasmine Martinez se jedno odpoledne uložili ke spánku. Když se po chvíli žena probudila, její malý syn byl pryč, popisuje dramatickou událost DailyPaws. Žena ihned začala prohledávat dům, ale nakonec dospěla k závěru, že si chlapec otevřel dveře a odešel. Na nic nečekala a kontaktovala houstonskou policii.

Naštěstí byl Jose po krátké době nalezen necelý kilometr od svého domu poté, co ho svědci zahlédli, jak se prochází podél vlakových kolejí v okolí. A když policie chlapečka našla, po jeho boku poslušně kráčel roční německý ovčák Alejandero, který je součástí rodiny.

Chlapci byl po boku čtyřnohý člen rodiny

Alejandro si k rodině vytvořil silné pouto a to znovu dokázal, když hlídal malého chlapce na jeho netradiční výpravě.

Není to poprvé, kdy psi chránili ztracené děti, a je téměř jisté, že to nebude poslední. V případě ztraceného chlapce skvěle zafungoval psí instinkt. Když pes viděl, že se „člen jeho stáda“ toulá pryč, nečekal a rozhodl se ho držet a hlídat.

I poté, co policie přijela na místo a dala chlapci vodu, byl Alejandro celou dobu u něj. Nyní je Jose díky rychlému zásahu policie a velmi věrnému pejskovi zpátky doma, v pořádku a zdravý.

Zdroj: dailypaws.com, Youtube