Nenápadný hroch se vymrštil z vody. Vyplašil lví skupinku, která přišla vegetit k řece

Přidat na Seznam.cz

Jednou z nejhezčích vzpomínek, které možná máme na hry z dětství, je hra na schovávanou. Na této hře, kdy se schováváte a pak utíkáte před tím, kdo vás hledá, prostě něco je. Ve volné přírodě však může hra na schovávanou skončit smrtí. A řekněme, že tito lvi na videu výše nebyli příliš šťastní, že je hroch odhalil.

Lví smečka u řeky

Videoklip uprostřed tohoto příspěvku nás zavede do Afriky. Na začátku videa vidíme, že k řece přišla lví smečka. Přišli se napít a ochladit se od afrických veder. Měli by si však své místo k ochlazení vybrat moudřeji. Protože vzápětí vidíme, jak se zdánlivě odnikud objevuje obrovský hroch. Není příliš nadšený z toho, že lvi narušují jeho teritorium. Je třeba mít na paměti, že hroši jsou vysoce teritoriální tvorové, o nichž je známo, že brání své stanoviště před vetřelci. A jako obránce svého území se tento hroch vymrštil z vody a vyrazil přímo proti lvům. Ti tak okamžitě vyskočili a utekli. Nechtěli mít s tímto rozzuřeným hrochem žádné spory.

Jak bolestivé je hroší kousnutí?

Hroch je zuřivý predátor, se kterým si zvířata v Africe nechtějí zahrávat. A pokud se někdy ocitnete na africkém safari, k hrochovi se nepřibližujte! Na rozdíl od rozkošných expozic hrochů v zoologických zahradách jimi skutečně nejsou. Tato mohutná zvířata váží až 1 800 kg a měří téměř 5 metrů. Hroší tlama je široká 50 cm a může se otevřít do úhlu 150° a je plná velmi ostrých trojúhelníkových špičáků, z nichž každý měří 30-50 cm“. S takovou tlamou není divu, že síla hrošího skusu je 1 800 PSI. Vezmeme-li v úvahu agresivní povahu hrochů, jejich velikost a sílu jejich skusu, jsou více než schopni zabít člověka. Hroší kousnutí by tedy mohlo být nejen bolestivé, ale spíše smrtelné.

Zdroj: AZAnimals.