Obří anakonda se rozhodne zaútočit na kajmana, kterého se jí podaří uškrtit

Přidat na Seznam.cz

V dnešním videu se podíváme do středu Jižní Ameriky a konkrétně do největšího mokřadu na světě, Pantanalu. Zde se není čemu divit, protože se jedná o mokřad, kde bychom našli obrovská zvířata, jako je anakonda a krokodýl.

Krokodýl versus anakonda

Video zveřejněné níže organizací Wocomo Wildlife zobrazuje anakondu pod mělkou vodou, která se vynořuje a míří ke stromořadí. Doufá, že na rozdíl od vody najde na souši něco k snědku. Video dále vysvětluje, že pokud se této obrovské anakondě podaří najít dostatečně velké zvíře, mohlo by jí to vystačit na několik týdnů, ne-li měsíců. Tento vrcholový predátor vycítil však samici kajmana. Ta se usadí na jakémsi bidýlku, aby měla pod kontrolou veškeré dění a to zejména v případě, že by se někdo pokusil zaútočit na krokodýlí vejce.

Fakta o kajmanech

Kajmana najdeme ve Střední i Jižní Americe. Tito krokodýli váží pouze 7-40 kg a dosahují délky 2,5-3 metrů, uvádí web A-Z-Animals. Tito plazi si rádi pochutnávají na rybách, hmyzu, ptácích, drobných savcích, a dokonce i na jiných plazech. Když se anakonda blíží ke krokodýlímu hnízdu, všimneme si, že se tento kajman nepohne ani o píď. Není to proto, že by tuto anakondu neviděl. Je to tím, že samice odmítá opustit svá vejce, aby se zachránila.

Když se anakonda připlíží v domnění, že jen sebere pár vajec, vidíme, jak krokodýlí matka na anakondu zuřivě vybafne. Anakonda však ví, že bojovat s matkou, která chrání svá mláďata, by bylo mnohem těžší než bojovat s krokodýlem jen proto, aby se nechala sežrat.

Proto se had vplíží zpátky do vody a doufá, že se tam najde něco jiného k jídlu, co jí vydrží týdny nebo měsíce. Ve vodě narazí na dalšího krokodýla. Anakonda se stačí dostat dostatečně blízko, aby mohla překvapivě udeřit. A to se jí vyplatí. Nakonec vidíme, jak se kolem něj obmotá, aby nebohého krokodýla udusila a později si ho vychutnala.

Zdroj: a-z-animals.com, Youtube