Pamatujete na fotografii muže nesoucího svého psa na rameni, která před nedávnem oblétla sítě? Známe celý příběh!

Přidat na Seznam.cz

V těžkých válečných časech kolují po internetu příběhy sounáležitosti a soucitu, které potvrzují víru lidstva v lásku. Jeden takový příběh německé ovčandy jménem Pulyi a jejího páníčka se stal na internetu populárním. Nedávno obletěla svět fotografie, na níž je vidět muže, který nese svého psa na rameni, když kráčí na cestě přes ukrajinské hranice do Polska.

Kdo stojí za fotografií

Poté, co se fotka stala oblíbenou, příběh, který za ním stojí, vyprávěla 35letá Alisa Teptiuk, která vyfotila svého manžela Dmytra, jak nese na rameni jejich fenku Pulyu, píše web MonkooDog. Alisa je nyní se svou rodinou v Polsku v dočasném domově jako válečný uprchlík. Poté, co na Ukrajině vypukla válka, se Alisa s rodinou rozhodla odejít ze země do bezpečného útočiště v Polsku.

Pes to měl těžší než všichni ostatní

Právě při cestě do Polska začala být Pulya unavená. Dvanáct a půl roku starý německý ovčák měl náročnou cestu. Alisa říká, že když se Pulya vydala na cestu, měla 37 kilo, nyní má 35 kilo. I když ušla dlouhou cestu, začala být opravdu unavená.

„Už není tak mladá, i když se ze všech sil snažila jít dál,“ říká žena o své fence.

Dmytro si vzal Pulyu na rameno a vydal se na cestu. Alisa říká, že tehdy pořídila fotografii, aniž by o tom příliš přemýšlela. Chtěla jen zachytit ten okamžik. I když teď vidí, že jim všichni věnují tolik lásky a podpory, a je jen ráda, že se všichni zajímají o těžkosti, kterým čelí.

Pulya je pro mladou ženu symbolem lásky a oddanosti a představuje život, který s rodinou nechali za sebou.

Zdroj: monkoodog.com