Pes nutí házet frisbee svého páníčka, který je zaneprázdněný sekáním trávníku. Jak? Vychytralým způsobem!

Přidat na Seznam.cz

Tento rozkošný sedmiletý mix labradorského retrívra a rotvajlera jménem Zeus je bystrý chlapík. A jeho fanoušci na TikToku souhlasí. Zeusova majitelka nedávno zveřejnila video, na kterém tento chytrý pes nutí svého páníčka k zábavné hře aportování.

Dvacetivteřinové video začíná záběrem na odhodlaného psa a jeho červený disk na svěže zeleném trávníku. “Ví, že když upustí frisbee před stroj na trávu, musí ho hodit,” stojí v popisku.

Asi tušíte, co se stane pak, když se sekačka na trávu přiblíží k Zeusovu frisbee, je Zeusův páníček nucen změnit trasu, sehnout se, disk zvednout a trochu ho hodit do strany.

Trendové video na TikToku (zveřejněné 24. června) už nasbíralo úctyhodných 1,2 milionu zhlédnutí. Chytré chování psa zjevně zasáhlo komentátory, kteří se ozvali s podobnými příběhy o domácích mazlíčcích. Jeden z fanoušků popsal chování svého vlastního psa jako “manipulaci v té nejlepší formě!”.

@moeky1985 #fuckcancer #dogsoftiktok #pets ♬ Monkeys Spinning Monkeys – Kevin MacLeod & Kevin The Monkey

Bohužel se za videem Zeusovy chytré hry skrývá smutný důvod. V dalším videu zveřejněném o několik dní později se majitelka dělí o to, že Zeusovi byla diagnostikována rakovina kostí a veterinář odhadl, že mu zbývá jen šest měsíců života. Proto nehází frisbee příliš daleko, jeho pohyblivost se stala omezenou a oni chtějí předejít zraněním.

“Opravdu jsem se chtěla o Zeuse podělit jen proto, že ho mám moc ráda a že mu nezbývá moc času,” napsala.

Navzdory chmurné prognóze Zeus dál žije naplno a jeho majitelka se věnuje pořizování dalších videí svého psa, dokud je tady. Je šťastná, že se o “nejsladšího psa” může podělit s celým světem.

Jsme moc rádi, že jsme Zeuse poznali. Připomíná nám, že máme hledat jednoduché radosti života, jako je třeba pěkná hra na aportování.

Zdroj: Tiktok, redakce