Po náhodném vniknutí na cizí pozemek a blízkém setkání s gorilou nyní štěně hledá domov

Přidat na Seznam.cz

Tento příběh začal nedávno, kdy safari park v San Diegu nahlásil dva volně pobíhající psy v areálu. Zatímco u jednoho z nich nebylo hned jasné, co se mu stalo, druhý, energický mix německého ovčáka, vstoupil do výběhu goril v zoo.

Pes v ohnisku nebezpečí

Na videu, které původně na Instagramu zveřejnil realitní makléř jménem Ryan Judson ze San Diega a které na TikToku sdílela společnost ABC News, pes utíká přes výběh a gorily ho těsně pronásledují, píše web DailyPaws. Asi po 20 sekundách videa všechna zvířata přestanou utíkat. Štěně se dívalo na lidi přes průrvu oddělující výběh od veřejnosti, zatímco gorily se spokojily s tím, že ho zpovzdálí pozorují. Lidé na psa křičeli ve snaze přimět ho, aby následoval jejich hlasy do bezpečí. Po minutě se však štěně znovu dalo na útěk, což jednu z goril, stříbrohřbetou, opět přimělo k pronásledování.

@abcnews

WATCH: #Dog makes it out safely after getting into #gorilla enclosure at #SanDiego zoo. #news #animals #video ♬ original sound – ABC News –

Pes, co má víc štěstí než rozumu

Má neuvěřitelné štěstí, že si ze setkání s gorilami neodnesl žádné zranění,” uvedla humánní úřednice San Diego Humane Society Samantha Clark.

Pracovníkům zoo se podařilo primáty z výběhu odstranit a umožnili třem humánním pracovníkům, včetně Clark, vstoupit dovnitř a připevnit odvážnému psovi na krk vodítko.

Po strastiplné cestě do zoo byl roční pes převezen zpět do areálu humánní společnosti v Escondidu. Neměl obojek ani mikročip, ale veterinář humánní společnosti zjistil, že je v dobrém stavu až na několik klíšťat. Pokud se o psa nepřihlásí nikdo, komu patřil, je jasné, že díky svému příběhu své nové majitele zcela rychle najde.

Zdroj: dailypaws.com, TikTok