Podívejte se, jak se hejno ptáků rozhodne vyřídit si účty s hadem

Přidat na Seznam.cz

Angry Birds je sice zábavná hra, která byla populární na začátku roku 2010, ale tito naštvaní ptáci jsou něco úplně jiného. Zdá se, že had se plouží kolem a hledí si svého. Najednou ho obklopí hejno ptáků a zdá se, že si s hadem mají co vyřídit.

Tihle ptáci jsou skuteční Angry Birds

Není příliš obvyklé, aby se hejno ptáků spojilo k útoku na jedno zvíře, píše A-Z-Animals.

Zdá se, že se tito opeřenci dobře baví, když se v útoku na hada střídají. Ať už ho klovou do šupin, jednoduše ho nenechávají na pokoji. To, proč jsou ptáci tak naštvaní, je poměrně záhadou. Přesto se ale našel v komentářích zajímavý postřeh, že had předtím pozřel ptačí vejce. A ptáci jsou známí tím, že mají fantastickou paměť.

„Tohle není útok. Je to pomsta. A všimněte si, jak zatímco jeden odvádí pozornost nepřítele, druhý pták útočí zezadu. Jejich útok je koordinovaný.“

Had na úprku

K videu je připojen komentář Australana, který ho natočil. Zdá se, že má znalosti o tomto druhu hada a potvrzuje, že skutečně žerou ptačí vejce. Pokaždé, když nebohý had zvedne hlavu ve snaze ovládnout hejno, jeden z nich je vytrhne svými pařáty.

Zatímco had pokračuje v cestě pryč od agresivních ptáků, ti na něj stále útočí a pronásledují ho všude, kam se vydá. Ještě překvapivější při bližším pohledu na ptáky je, že po hadovi jdou dva různé druhy. Jeden je krásně duhově modrý a zelený, zatímco ostatní se zdají být hnědí.

„Ptáci mají výjimečný zrak a dokáží rozpoznat všechny potenciální predátory nebo nebezpečná zvířata, jako jsou kočky, hadi atd. Když ptáci skutečně zahlédnou nějaké nebezpečí, obvykle se ozvou a začnou vydávat velký hluk. Tím varují ostatní a také prozradí polohu hrozby. Ptáci z různých čeledí se často sdružují do skupin, aby měli větší šanci dravce vyplašit nebo na něj dokonce zaútočit, jako v tomto případě,“ vysvětluje 37lety environmentalista.

Určitě vás bude zajímat, zda se hadu podařilo utéct. No, na to si budete muset na konci videa.

Zdroj: a-z-animals.com, Youtube