Podívejte se, jak se rozkošná pandí mláďata skvěle baví

Přidat na Seznam.cz

Útočiště pand v Čcheng-tu je výzkumné a rehabilitační zařízení pro pandy velké v Číně. Zaměřuje se výhradně na nekompromisní ochranu pand. Kromě ochrany přírody je také útočiště otevřeno veřejnosti, takže lidé mohou tato fantastická zvířata vidět zblízka.

Vítejte na základně pand

Základna pand v Čcheng-tu je domovem mnoha pandích mláďat, píše A-Z-Animals. Toto útočiště nedávno zveřejnilo roztomilé video s dováděním několika pandích mláďat, jak si hrají mezi sebou. Na videu se můžete podívat, jak se se svým ošetřovatelem skáčou po skluzavce. Pandy jsou rozkošné a jejich hravost je nakažlivá. Díky jejich hravosti není možné necítit radost, když je sledujete, jak si tolik užívají.

Video začíná dvěma chlupatými pandími mláďaty, která spolu hravě zápasí na dřevěné houpačce. Dále vidíte, jak se jejich nemotorná tělíčka nemotorně cpou na houpačku. Pak se na sebe vrhnou a spadnou z houpačky. Poté do výběhu vstoupí jejich ošetřovatel a kamera se přesune na dřevěnou konstrukci s žebříkem a skluzavkou. Jejich ošetřovatelka vede po žebříku nahoru a roztomilé chlupaté pandy se šplhají za ní.

S každým plácnutím, saltem nebo pádem, ať už hlavou přes nohy, nebo plynulým sklouznutím po bříšku na trávu pod nimi, cítíte radost pand, která dělá radost i vám. Tyto okamžiky však zaručeně vykouzlí úsměv na tváři každého diváka.

Zdroj: a-z-animals.com, Youtube