Policejní důstojník pomohl vyděšenému a osamělému mláděti kojota

Přidat na Seznam.cz

Jednoho dne reagoval policista státní policie státu Massachusetts na výzvu, aby pomohl zraněnému psovi nalezenému u silnice. Když dorazil na místo, zjistil, že se nejedná o psa, jakého očekával, ale o mládě kojota, uvádí portál Popular.

Bylo nalezeno na kraji silnice, úplně samo a vystrašené ze všeho, co se kolem něj děje. Po neúspěšném pátrání po matce si policista uvědomil, že je nebezpečné nechat mládě samotné na silnici, a tak kontaktoval pracovníky útulku pro ochranu zvířat. Bohužel v okolí nebyl nikdo, kdo by pomohl, a tak zavolal do chovatelské stanice a podařilo se mu zajistit pro štěně přepravku.

Tím však dobrodružství štěněte neskončilo. Jak se ukázalo, policista a jeho přítelkyně jsou oba oddaní milovníci zvířat a štěně si vzali na noc k sobě. Po noci, kdy se o mládě kojota postarali, se mládě přesunulo do Tufts Wildlife, kde bylo vyšetřeno a shledáno zdravým. Po prohlídce bylo odesláno do Berkshires, kde se o něj postarají odborníci na volně žijící zvířata, kteří se ho pokusí rehabilitovat a případně vypustit zpět do volné přírody.

Děkujeme, že stále existují lidé, kteří jsou schopni zajistit soucitnou péči o tato krásná malá stvoření.

Zdroj: kingdomstv.com, YouTube