Policisté zachránili kotě, které uvízlo u rušné dálnice

Přidat na Seznam.cz

Šťastné malé kotě dostalo druhou šanci na život. Policisté spojili síly s útvarem pro ochranu zvířat a úspěšně odchytili zatoulané kotě. Na dojemném videu ze záchranné akce je vidět, jak se rychle uvažující policisté klidně přesouvají ke kotěti. Podaří se jim ho chytit dřív, než stihne vběhnout do rušného provozu, píše web AnimalChannel.

Těžko říct, jak se tam dostalo, ale má velké štěstí, že je naživu. Silnice, kde bylo kotě nalezeno, je mezistátní komunikace s hustým provozem. Policisté ho našli, jak se krčí u dešťové kanalizace na kraji silnice. Když se ke kotěti přiblížili, vypadalo nesmírně vyděšeně a pobíhalo sem a tam, aby se vyhnulo odchytu. Policisté odvedli skvělou práci, když se k němu přiblížili, aby neuteklo.

Policejní oddělení zveřejnilo video ze záchranné akce na své stránce na Facebooku. Příspěvek obsahoval popisek: „Toto malé koťátko bylo zachráněno z krajnice na východní straně dálnice. Policisté a pracovníci útulku pro kontrolu zvířat přivedli malé kotě do bezpečí a nyní je v dobrých rukou.“

Kotě vypadá vyděšeně, ale zdá se, že si uvědomuje, že tito lidé nejsou jeho nepřátelé. Jedna z pracovnic drží a prochází se s vyděšeným koťátkem, a poté je schopna kotěti pohladit hlavu a krk.

Zdroj: animalchannel.co, Facebook