Populární video ukazuje dívku, která chytá kobru vlastníma rukama. Je video pravé? Video ano, had ne

Přidat na Seznam.cz

Zvládnout nebo chytit jakýkoli druh hada, natož kobru, je impozantní výkon. Na následujícím videu dívka holýma rukama chytí kobru, která po ní jde. A snad i proto nahrává skeptikům do karet. Jak to ale celé je?

Pravda, nebo fikce

Na videu, které oblétlo svět, je dívka, která sedí na ručníku a vyhřívá se na slunci a sleduje, jak se k ní blíží mohutná kobra, uvádí A-Z-Animals. Had je rychlý, ale přesto ho dívka beze strachu rychle chytí jednou rukou. Zvedne kobru nad hlavu a odhodí hada co nejdál od sebe.

Ačkoli toto video může vypadat jako skutečné, je falešné a existuje několik klíčových indicií, které prozrazují, že tomu tak je. Za prvé, stín muže za ní ukazuje rybářský prut. Had tedy musel být připevněn k prutu a navíjen směrem k dívce, aby ji vyděsil. Kromě toho je had také falešný. Kobra útočí na dívku v přímém směru. Tento pohyb neodpovídá způsobu pohybu většiny hadů, kteří se plazí ve tvaru písmene „S“.

Video si získalo velkou pozornost a od roku 2018 má více než milion zhlédnutí. Tvůrce videa však nakonec přiznal, že video je falešné. Tvrdil, že si chtěl vystřelit ze své sestry, která byla předmětem videa. Šokující je, že hada chytila, místo aby se bála a utekla. Tvůrce prozradil, že k žertu použil rybářský vlasec, na který namotal falešného gumového hada.

Základní informace o kobrách

Pojem „kobra“ zahrnuje velké množství druhů jedovatých hadů. Tito hadi pocházejí z Afriky, Asie a některých ostrovů jihovýchodní Asie. Na kobrách lidé nejvíce poznají jejich výraznou kapuci. K

Kobry jsou vysoce jedovatí tvorové, jejichž jed může být smrtelný. Ten se uvolňuje při kousnutí a může způsobit dýchací potíže díky uvolňování neurotoxinů. K většině smrtelných úrazů, které způsobí jed kobry, dochází v jižní a jihovýchodní Asii. Největším druhem kobry je kobra královská. Kobry královské se vyskytují v zemích, jako je Indie, Filipíny a Indonésie.

Zdroj: a-z-animals.com, Youtube