Pudl, psí kudrnáč. Ač mají tito psi srst hustou, jsou hypoalergenní, takže jsou skvělou volbou pro každého alergika

Přidat na Seznam.cz

Pudlové jsou ikonické plemeno, charakteristické kudrnatou srstí. Tito psi jsou oblíbení nejen u chovatelů, ale i u psích kadeřníků, u lovců a dokonce i v cirkusech. Paradoxem je, že ač mají srst hustou, jsou hypoalergenní, takže jsou skvělou volbou pro každého alergika.

Když se řekne pudl, mnozí si hned představí malého, bílého a kudrnatého pejska, který v růžové sukýnce rozesmívá diváky v cirkusech. Překvapivě ale pudl nebyl vyšlechtěn proto, aby se stal „komediantem“, naopak byl v historii uznávaným plemenem. Pudl je široce spojován s Francií, kde je i dnes velmi populární. Pudl byl vyvinut jako vodní retrívr, kde pomáhal nahánět vodní ptactvo. Kromě toho byl také skvělý k hledání lanýžů.

Inteligentní, hravý, aktivní a navíc hypoalergenní

Pudlové jsou dlouhodobě na předních příčkách nejoblíbenějších psích plemen. Není divu – je to přátelský pes, který vychází se zvířaty i s dětmi, uvítá dlouhé procházky i plavání, velmi rychle se učí, snadno se cvičí a zejména pokud máte děti, dokáže je zabavit i na dlouhé hodiny. Díky své ikonicky kudrnaté srsti je pro své majitele i ozdobou, protože jak je známo, pudlíci mohou nosit různé účesy.

Navzdory tomu, že mají hustou srst, jsou ale vhodní pro alergiky. Jak potvrzuje web AZ Animals, pudl je hypoalergenní pes, což z něj dělá vynikající plemeno pro lidi s alergiemi na domácí mazlíčky.

zdroj: AZ Animals, Native Pet, Britannica