Rybář se natáhne ke kachnám, když se zničehonic objeví aligátor

Přidat na Seznam.cz

Věděli jste, že někteří aligátoři váží přes 200 kilogramů? Mají řadu ostrých zubů a obvykle si pochutnávají na různých druzích ryb. Jsou však oportunističtí a nenechají si ujít příležitost, aby si pochutnali na jiných druzích, například na ptácích a želvách.

Muž a zvídavé kachny

Toto video začíná tichou a klidnou scénou muže, který loví ryby z kajaku, píše web A-Z-Animals. Kameru má připevněnou na hlavě, což vám zprostředkuje jeho pohled. Je vidět, jak se nohama opírá o přední část kajaku a dívá se na vodu před sebou, kde je vidět bílou a černou kachnu, jak k němu plují. Kdy jsou ptáci dost blízko, muž se jich zeptá, zda nejsou něčí mazlíčci. Vypadá to, jako by se s člověkem už setkaly, protože se v jeho těsné blízkosti cítí docela dobře.

Pozor, aligátor!

Následuje další záběr. Nyní jsou kachny o něco blíž muži a klidně plavou kolem něj a drží se blízko u sebe. Muž k nim natáhne ruku, když se v tom objeví aligátor. Muž si ho všimne těsně předtím, než se zakousne do nohou bílého ptáka, čímž ho vyděsí a vydá se na útěk.
Rybář chvíli zůstane na místě a v momentě, kdy se aligátor rozhodne odplout pryč, vrátí se k rybaření. Zřejmě je na setkání s aligátory už zvyklý, protože nás by takové setkání rozhodně nenechalo chladnými.

Zdroj: a-z-animals.com, Youtube