Seznamte se s Dominátorem! Největším krokodýlem na světě, který je skoro velký jako mládě nosorožce

Přidat na Seznam.cz

Dominátor se pyšní titulem největšího krokodýla na světě, který je dlouhý skoro sedm metrů a váží neuvěřitelných 998 kilogramů!

Kde se takto obrovští krokodýli nachází?

Vítejte v Austrálii. Zatímco je tento světadíl známý díky zvířatům, jako jsou koaly a klokani, jeden krokodýl jako by vyčníval. Seznamte se s Dominátorem. Dominátor je údajně druhým největším krokodýlem, který byl kdy spatřen, píše web A-Z-Animals.

Populace mořských krokodýlů v Austrálii se rozrůstá a řeka Adelaide je jednou z nejhustěji osídlených oblastí země. Záběry obrovského krokodýla, který roztrhl prase vejpůl a pak ho snědl, se loni dostaly na titulní stránky novin po celém světě.

Dominátor žije v kalných vodách řeky Adelaide a rád se předvádí turistickým lodím. I když vám z tohoto obřího krokodýla spadne čelist na zem, není v oblasti jediný. Jeho soupeř se jmenuje Brutus a je jen o málo menší než Dominátor.

Krokodýlí rivalita

Krokodýli jsou mimořádně společenští tvorové, kteří se sdružují do početných smíšených skupin dospělých jedinců a mláďat. Samci se však na začátku období páření stávají extrémně teritoriálními a brání svůj konkrétní úsek říčního břehu před konkurencí tím, že zvedají své mohutné hlavy vysoko do vzduchu a křičí na vetřelce.

Důkazem dominance je vzájemná interakce Dominátora a Bruta. Dá se říci, že tito dva plazi se nemají rádi.

Na internetu je nespočet videí, která ukazují, jak velký Dominátor je. Turistické lodě používají čerstvé maso na dlouhé tyči, aby krokodýla přilákaly blíž k lodi. Ať tak či onak, člověk si okamžitě uvědomí, jak snadno si některá zvířata dokážou vydobýt respekt.

Zdroj: A-Z-Animals.com, Youtube