Seznamte se se šťastným zlatým retrívrem, jehož oblíbeným slovem je: Vražda

Přidat na Seznam.cz

Někteří psi při zmínce o tom, že jdou do parku začnou spokojeně skotačit kolem. Tento zlatý retrívr je ale z jiného soudku. Štěstím se rozzáří, když se řekne: Vražda .

Tak trochu jiný pes

Většina majitelů psů ví něco o spouštěcích slovech, která naše štěňata uvedou do víru vzrušení, píše DailyPaws. Pro některé to může být “park”, “procházka”, “auto” nebo něco s podobně vzrušující konotací. Na zlatého retrívra Mava má stejný účinek poněkud jiné slovo. A tím je: vražda.
Na Mavových “vražedných videích” můžete vidět, jak se pes úplně rozjaří, když slyší slovo “murder” tedy “vražda”, a dychtivě poskakuje a běhá dokola.

Mav spokojeně reaguje i na normální slova

Je to ta nejpodivnější věc na světě,” říká Mel Williams, majitelka Mav. “Je to velmi divné. Je to zlatý retrívr s veselou povahou, ale když řeknete to slovo, tak se div nezblázní.

Ačkoli Mav nadšeně reaguje i na běžnější slova jako “procházka” nebo “park”, Williams říká, že míra nadšení, kterou projevuje při slově “vražda”, je nesrovnatelná. Zatímco někteří lidé by si mohli myslet, že takové oblíbené slovo znamená, že Mav touží po krvi, Williams má jinou teorii o tom, proč je její potrhlé štěně tak rozjařené.
Stejně jako u podobných plemen je jednou z Mavových nejoblíbenějších věcí na světě voda. Ze všeho nejvíc miluje dovádění v rozstřikovači nebo plavání. Žena rychle zjistila, že nechce, aby Mav vyšiloval pokaždé, když uslyší tak běžné slovo, a tak se slovu “voda” vyhýbala, jak jen to šlo, aby tuto asociaci omezila.
Williams spekuluje, že si nějaká část Mava pamatuje, co kdysi znamenalo slovo “voda”, a právě zvuk -ER (v anglickém slově “water”) ho nutí poskakovat. Příhodně se Mavovi líbí i slovo “vrah”, které je jednak strašidelné a jednak končí stejným zvukem -ER jako voda a vražda.

Zdroj: dailypaws.com, TikTok