Štěkot labradora pomohl záchranářům najít ženu, která byla tři dny pohřešovaná

Přidat na Seznam.cz

Max a jeho majitelka uvízli v texaském parku na několik dní, když jeho štěkot nakonec přivedl záchranáře k nim.

Štěkot zachránil víc než jeden život

Věrný labradorský retrívr jménem Max pravděpodobně zachránil život své majitelce poté, co se ocitli bez jídla v texaském parku a téměř tři dny strávili v horku a dešti, píše web DailyPaws. Po třech dnech brzy ráno však Maxovo štěkání konečně přivolalo pomoc.

Podle KHOU byla Sherry Noppe naposledy spatřena 3. května, když Maxe venčila poblíž parku George Bushe. Zpravodajská stanice uvedla, že Noppe byla nedávno diagnostikována demence, ale stezky v parku dobře znala. Pátrači po nich horečně pátrali, i když se ve čtvrtek večer přes oblast Houstonu přehnaly bouřky. Na facebookovou stránku věnovanou pátrání po ženě se připojily tisíce lidí a přišla i spousta tipů, kde by se mohla nacházet. V pátek kolem třetí hodiny ranní zachytil policista K-9, další hrdina tohoto příběhu, pachovou stopu, což pátrače přimělo vypnout čtyřkolky, uvedla televizní stanice. V tu chvíli uslyšeli štěkot Maxe.

Žena byla nalezena naštěstí v pořádku

Záchranáři našli Noppe asi 100 metrů od cesty v parku a necelých 5 kilometrů od jejího domova. Její rodina po záchraně novinářům řekla, že kromě odřenin, modřin a dehydratace se Noppe daří dobře. Veterinář prohlédl Maxe, který opravdu potřeboval vykoupat.

Max zůstal po jejím boku tři dny,“ řekl Justin Noppe, syn pohřešovaní ženy. „A to jen ukazuje, jak je ten pes věrný.“

Za jeho hrdinské úsilí dvojice místních hasičských sborů jmenovala Maxe oficiálním hasičským psem a plánuje ho poctít slavnostním ceremoniálem. Další odměnou za dobře odvedenou práci byla pořádná večeře.

Zdroj: dailypaws.com, Twitter