Tento příběh je srdcervoucí. Muž vzal svého umírajícího psa na poslední procházku

Přidat na Seznam.cz

Byl to jejich poslední výlet. Oba věděli, že se jejich společný čas chýlí ke konci, a tak ho chtěli co nejlépe využít. A tak se pán se svým čtyřnohým přítelem vydal na svůj oblíbený horský vrchol. Roztomilý pejsek však už nebyl schopen chodit po vlastních nohách. Jeho majitel ho naložil do trakaře a vyjeli na horu.

Přátelství mezi člověkem a psem je neobvyklé. Toto je příběh Carlose Fresca z londýnské čtvrti Bayswate a jeho čtyřnohého přítele jménem Monty. Desetiletý labrador (plemeno psa křížence labradorského retrívra a pudla) bojoval 18 měsíců s těžkým protivníkem – leukémií. Zpočátku pes dobře reagoval na léky, ale nemoc se vrátila s dvojnásobnou silou. Carlosovi a Montymu ubývalo času, který spolu trávili.

Majitel čtyřnohého psa chtěl vzít svého přítele na místo, které pes mnohokrát navštívil a které si zamiloval. Byl to vrchol Pen y Fan v pohoří Brecon Beacons ve Walesu. Vzhledem k Montyho zdravotnímu stavu byla výprava nejistá. Byl příliš slabý na to, aby na horu vylezl po vlastních nohách.

„Věděl jsem, že se jeho stav rychle zhoršuje. Navenek vypadal dobře, ale uvnitř ho ničila rakovina. Montymu se do svalů nedostávalo dost kyslíku, aby mohl volně chodit. Mohl chodit, ale ne daleko,“ vysvětlil Carlos médiím.

Brita napadlo vyvézt Montyho na vrchol na trakaři. „Byl tak klidný. Trakař naprosto miloval a veškerou svou pozornost věnoval pozorování krajiny,“ vysvětlil. Cestou na horu prošlo kolem psa a jeho pána mnoho cizích lidí, kteří se neštítili čtyřnohého psa pohladit. Někteří z nich se rozplakali a nabídli pomoc, když slyšeli dojemný příběh labradora.

„Tento pes nemiloval nic víc než interakci s ostatními lidmi. Rád přitahoval pozornost. Když se někdo zastavil, položil na něj tlapku, opřel si bradu a podíval se na něj, jako by říkal „pohlaď mě ještě jednou“. – vysvětlil Fresco.

Smrt Montyho. „Jeho srdíčko se muselo vzdát.“
Monty zemřel 21. června, krátce po společném výletu. Spali jsme v zimní zahradě mého přítelkyně. Schoulil se mi u nohou, a když jsem se probudil, byl už mrtvý. Jeho srdíčko to muselo vzdát – přiznal smutně Montyho opatrovník.

Pes byl pohřben na rodinné zahradě. „Byl velmi výjimečný a zůstal se mnou deset let. Bůh mu žehnej. Dobrou noc, kamaráde,“ dodal.