Toto jsou zaručené způsoby, jak se sblížit s kočkou a vybudovat si s ní dokonalý vztah

Přidat na Seznam.cz

Ty stereotypy, že kočky jsou odměřené? Většinou nejsou pravdivé. Nicméně u náročnějších kočkovitých šelem může být potřeba trochu práce, abyste navázali opravdovou důvěru. Koneckonců, každá kočička má výraznou osobnost a je naší povinností jako rodičů domácích mazlíčků to respektovat a snažit se jim vyjít vstříc na jejich úrovni.

Navazují se některé kočky na člověka snadněji?

Existuje několik kočičích plemen, které patří mezi ty nejpřátelštější. Mezi ně patří:

  • Barmské kočky
  • Devon rex
  • Mainská mývalí kočka
  • RagaMuffin
  • Ragdoll
  • Siamská kočka

Každá kočka je však individuální, píše web DailyPaws. Jinými slovy, vaše ragdoll nemusí být vůbec podobná „typické“ ragdoll, protože veškeré osobnostní rysy jsou výsledkem kombinace genetiky, prostředí a socializace.

Jak se kočky sbližují s lidmi

Interpretace kočičí mystiky není tak složitá, když se naladíte na jejich jazyk lásky. Vaše kočka má charakteristické způsoby, jak vyjádřit své pocity, přání a potřeby a to od vrnění až po mňoukání.
Toto je několik způsobů podle kterých poznáte, že si získáváte jejich náklonnost.

Tření o vás

Jedná se o afiliativní gesto a kočky si tak ukládají pach. Kočky pomocí pachu určují, kdo je součástí jejich sociální skupiny. Jejich tváře, čelo, boky těla a ocas jsou jen některá z míst, kde mají kočky pachové žlázy. Pokud se vám kočka otře o nohy, když přijdete domů, je to pozdrav, ale také proto, že jste cítit ‚mimo‘, když jste byli příliš dlouho venku.

Berany, berany, duc

Správný výraz pro situaci, kdy vás kočka tluče do hlavy, je „tlučení do hlavy“. Jedná se o velmi láskyplné gesto a ano, opět ukládají pach, aby daly světu najevo, komu patříte!

Pomalé mrkání

To je, když velmi pomalu mrknete a pak jen mírně odvrátíte hlavu. Pokud budete mít štěstí, kočka vám pomalé mrknutí oplatí, což znamená, že se ve vaší přítomnosti cítí dobře a důvěřuje vám.

Převalování na záda a odhalování břicha

Další chování na přivítanou, které prokazuje důvěru. Jen se nepokoušejte hladit jejich bříška! Většina koček nemá ráda, když je někdo hladí po břiše, a dá vám to najevo. Lepší je podrbat je na tváři a na čele a břichu se úplně vyhnout.

Sedí nebo leží na vás nebo vedle vás

Kdykoli se kočka rozhodne být ve vaší blízkosti, dává tím najevo, jak moc vám důvěřuje a jak ráda je ve vaší blízkosti. Vzhledem k tomu, že kočky jsou selektivně společenský druh, to o mnohém vypovídá!

4 konkrétní způsoby, jak se s kočkou sblížit

Udělejte ze svého domova jejich šťastné místo. Vedle toho, že jsou splněny jejich základní požadavky, kočičkám prospívá prostředí, které zahrnuje:

  • Bezpečné, teplé prostory s dostatkem zákoutí pro úkryt a míst, kam se mohou dostat do výšky, jako jsou kočičí stromy. Více dobře rozmístěných zdrojů, jako je jídlo, voda a bedýnky na stelivo. To je obzvláště důležité, pokud máte skupinu koček.
  • Uspokojte kočičí čich. Pro kočky je zásadní, aby na sobě měly stále věci s jejich pachem, takže neuklízejte všechny předměty najednou. Také silné vůně, jako jsou čisticí prostředky a osvěžovače vzduchu, mohou být pro kočky nepříjemné, a dokonce stresující, proto používejte pokud možno nevonné.
  • Hrajte hry, které vaší kočce umožní být co nejvíce kočičí. Škrábání, šplhání, skákání, honičky a vrhání jsou přirozené chování vaší kočky, které je pro daný druh specifické. A potřebují mít možnost tyto věci dělat. Zvažte také vybudování kočičího výběhu se spoustou hrazdiček a výběhů.
  • Vytvářejte důsledné a pozitivní interakce mezi kočkou a člověkem. Umožněte své kočce, aby měla kontrolu nad sociálními interakcemi. Před manipulací se kočky zeptejte, zda si přeje, aby se jí dotýkala, a pak ji často kontrolujte, zda se jí interakce stále líbí.

Odpovědi najdete v řeči těla vaší kočky. Žádné tresty. Může to v danou chvíli zastavit nežádoucí chování. Pokud na kočku nastříkáte vodu, je velká pravděpodobnost, že přestane dělat to, co dělá, a uteče. Kočka se však z těchto interakcí naučí, že lidé jsou nepředvídatelní a občas nebezpeční. Kočku nemůžete naučit, že jakékoli chování je ‚špatné‘. Můžete však podporovat žádoucí chování posilováním a tréninkem.

Zdroj: dailypaws.com