Toto kůzle má ty nejdelší uši na světě. Mohlo by získat Guinnessův světový rekord

Přidat na Seznam.cz


Desetidenní kůzle jménem Simba se narodilo s mimořádně dlouhýma ušima, které měří téměř 49 cm. Majitel kozy, muž jménem Muhammad, je ze svého zvířete nadšený, píše deník Mirror.

Kůzle jménem Simba se narodilo s mimořádně dlouhýma ušima. Díky tomu by mohlo být světovým rekordmanem. Desetidenní kozlík Simba, což ve svahilštině znamená lev, se narodil ušima, které měří téměř 49 centimetrů.

Majitel kozy Muhammad Hassan Narejo je ze svého zvířete nadšený a Simba se v Pákistánu pomalu stává celebritou. Ačkoli se psi s nejdelšíma ušima dostali do Guinnessovy knihy rekordů, kozy se stejnou poctou tam zatím nejsou.

Kozy mají obecně tendenci mít dlouhé uši, přičemž nejdelší má plemeno núbijské, ale Simba není núbijská koza. Její dlouhé uši jsou možná výsledkem mutace nebo genetické poruchy.

Kozí uši plní důležitou funkci, protože pomáhají udržovat tělo v chladu v horkém počasí. To se hodí, protože v Karáčí, kde kozička žije, je momentálně 32 °C. “Doufáme, že se Simba brzy stane držitelem Guinnessova rekordu,” řekl majitel Muhammad.

Zdroj: Mirror