Ty nejběžnější kočky, jaké vidíte v každé vesnici, mohou být ve skutečnosti vzácná plemena

Přidat na Seznam.cz

V každém městě nebo vesnici najdete toulavé kočky. Ty se mohly na ulici už narodit, nebo jednoduše utekly od svých majitelů. Často se tak jedná o obyčejné černé kočky, mourky, nebo třeba tříbarevné. Věděli jste ale, že se nemusí jednat jen o pouliční směs, ale i o opravdová plemena? Podívejte se, jaká to jsou.

Kočky Calico

Kočky Calico jsou milovány po celém světě pro jejich poutavou srst a svérázné povahy. Mohou se pochlubit širokou škálou krásných barev a vzorů a také fascinující historií. Žádné dvě Calico kočky nejsou stejné a každá má skutečně jedinečné vlastnosti. Calico je ve skutečnosti jedinečný barevný vzor, spíše než plemeno. Je to tříbarevný kabát, který obsahuje alespoň tři barvy – obvykle základní černou, bílou a oranžovou. I když nikdo s jistotou neví, odkud původně pochází, často se věří, že byli poprvé nalezené v Egyptě, píše web Cat in a Flat.

Čínská kočka Dragon Li

Tyto rozkošné kočkovité šelmy bývají fantastickými lovci a často se používají jako krysaři. Ale jsou také známé tím, že jsou velmi přátelské. Původ kočky je poněkud zahalen tajemstvím, ale nedávné důkazy naznačují, že kočky mohou být potomky divokých kočkovitých šelem, které se v podstatě ochočily před 5300 lety v jihozápadní Číně, píše web Petkeen. Jiní tvrdí, že kočka pochází z čínské horské kočky. Čínské kočky Dragon Li jako přirozené plemeno přicházejí svými vlastnostmi staromódním způsobem – přirozeným výběrem, protože nebyly nikdy chovány lidmi. Čínské kočky Dragon Li jsou sice mimo Čínu extrémně vzácné, ale pokud jde o vzhled, v podstatě vypadají jako každý jiný mourek.

Bombajská kočka

Bombajská kočka se svou třpytivou, uhlově černou srstí, kulatou hlavou a brilantníma zlatýma očima připomíná miniaturního pantera, ale zde podobnosti končí. Toto plemeno nemá žádnou divokou krev. Bombay, směs americké krátkosrsté a barmské rasy, je přátelské a společenské, což z kočky dělá splněný sen pro chovatele koček. Protože jsou společenské, Bombajské kočky vítají cizí lidi se zvědavým zájmem a rády si hrají s dětmi. Bombajské kočky si rozumí i s přátelskými psy a jinými kočkami, zvláště když jsou vychováváni společně, píše web The Spruce Pets.

zdroj: Cat in a Flat, Petkeen, The Spruce Pets