Ušní infekce, bolesti kloubů nebo zvracení: nejběžnější psí nemoci a jejich příznaky

Přidat na Seznam.cz

Psy postihují nemoci úplně stejně, jako nás lidi. Žádný majitel psího mazlíčka nechce vidět svého čtyřnohého kamaráda, jak ho něco trápí nebo snad bolí. Tohle jsou podle webu petresort.com nejčastější nemoci, které postihují naše psí miláčky.

Ušní infekce

Pokud váš pes trpí opakujícími se záněty uší, je velmi pravděpodobné, že na vině jsou alergie a nejpravděpodobnějšími alergeny jsou kukuřice, pšenice a sója v jejich potravě. Psi s velkýma zavěšenýma ušima však bývají náchylnější k infekcím uší. Pokud si všimnete, že váš pes škrábe nebo hrabe v uších, vrtí hlavou nebo tře ucho o podlahu nebo nábytek, je to dobrý signál, že může mít infekci ucha.

Zvracení a průjem

Stejně jako lidé budou mít psi čas od času zažívací potíže a stejně jako lidé mají tyto problémy tendenci se po několika dnech vyřešit sami. Pokud si však všimnete, že váš pes příliš často zvrací nebo má průjem, nebo se zdá, že jeden nebo oba stavy přetrvávají, měli byste okamžitě zavolat veterináře. Přetrvávající zvracení a průjem mohou být příznakem vážnějšího problému.

Ztuhlost a bolest kloubů

Pokud je vašemu psovi šest let nebo více, můžete si všimnout, že vstávání ze sedu nebo lehu se zdá obtížnější, nebo se možná zdá obtížné i lézt do schodů. To jsou příznaky, že pociťuje ztuhlost a bolest. Chcete-li předejít bolesti a ztuhlosti kloubů vašeho psa, nejprve udržujte svého psa na zdravé hmotnosti. Zvyšování věku je nevyhnutelné – zvýšení hmotnosti není. 

Infekce močových cest

Infekce močových cest se projevují příznaky, jako je časté močení, krev v moči, stékání moči, pláč při močení, namáhání se při močení nebo časté a obsedantní olizování oblasti genitálií.

Problémy se zuby

Problémy se zuby jsou ve skutečnosti nejčastějším onemocněním psů a mají tendenci se stát problémem u psů po dosažení věku tří let. Zubní kámen a zánět dásní patří k nejčastějším orálním problémům, zatímco závažnější onemocnění parodontu, jako jsou abscesy, se u starších psů v pozdějších fázích jejich života vyskytují častěji.

Zdroj: petresort.com