Video: Když vstoupí tygří král, ostatní tygři ve srovnání s ním vypadají jako malá koťátka

Přidat na Seznam.cz

Ač je za krále zvířat obvykle považován lev, je tu jedna ještě větší kočka, která by si tento titul mohla nárokovat. Největší kočkovitou šelmou na světě je tygr. I mezi tygry ale existují rozdíly a ne všichni zástupci tohoto druhu jsou si rovni. Ve srovnání s tygřím králem vypadají někteří jako malá koťátka.

Na sociální síti TikTok bylo zveřejněno krátké video, ve kterém pozorujeme skupinu tygrů chovaných v ohradě pravděpodobně v zoologické zahradě. Tygři vypadají na první pohled mohutně – a bezpochyby také jsou, vždyť samci váží v průměru 400 kg, tedy zhruba pětkrát víc než průměrný člověk.

Pár vteřin po začátku klipu vstoupí do ohrady další tygr, který naše očekávání relativní velikosti rozmetá na kousky. Tenhle tygří král je velký nejen ve srovnání s člověkem, ale i s ostatními tygry. Je tak velký a podsaditý, že zbývající tygři v ohradě vypadají jako malá koťata. Podle toho se také chovají, ustupují stranou a uvolňují mu cestu.

@outdoorfreewind 👉Tiger King🐅#fyp #for ♬ original sound – Wendy🌈

Není jasné, jaký poddruh tygra ve videu pozorujeme, ani zda se jedná o exempláře dvou rozdílných poddruhů. Není ale pochyb o tom, že velký tygr je něco víc.

Nejmenším poddruhem tygra je tygr sumaterský, který obvykle dosahuje hmotnosti 150 kg. Důvodem je především menší zdroj kořisti na ostrově Sumatra. Tygr sumaterský je kriticky ohrožený v důsledku pytláctví a šíření palmových plantáží; ve volné přírodě zbývá už jen maximálně 700 exemplářů.

Naopak největším poddruhem tygra je tygr ussurijský, který může vážit přes 600 kg a po medvědu ledním a medvědu hnědém je třetím největším suchozemským savcem na světě. Od čenichu ke špičce ocasu může měřit až 3 metry. Tygr ussurijský je ohrožený druh, což bylo v minulosti způsobeno intenzivním lovem.

Zdroj: A-Z Animals, Wikipedie