Video zachytilo, jak osiřelá medvíďata vydávají při pojídání jablek společný „zvuk spokojenosti“

Přidat na Seznam.cz

Divoká příroda nám zanechává tolik záhad. S divokými zvířaty se setkáváme jen zřídka, ale když se s nimi setkáme, vždycky v nás zanechají něco, co v nás vyvolá úžas. Lidé se často bojí velkých a divokých tvorů, ale jejich něžná stránka si umí získat naše srdce.

Spisovatel a milovník zvířat jménem John Fusco se zastavil v centru pro medvědy ve státě New Hampshire v USA. Přivezl tamním medvíďatům chutné překvapení – náklaďák plný jablek!

Mláďata se shromáždila kolem jablek a uspořádala malou hostinu. Byla tak soustředěná na jídlo, že jim Johnova návštěva ani tolik nevadila. Až na jedno z nich, které se k němu přiblížilo, jako by prosilo o jídlo. Zbytek smečky si však jen pochutnával na dobrotách.

Co však toto video velmi proslavilo, byl neobvyklý zvuk v pozadí. Ukázalo se, že mláďata vydávají takové příjemné hučení, a znělo to, že tento zvuk vydávají společně. Podle odborníka na medvědy černé to byl zvuk, který mláďata vydávají, když jsou šťastná a spokojená, uvedl web AnimalChannel.

Medvědi dál chroupali křupavá jablka a těšili se z dárku, který jim John přinesl. Z návštěvy a jídla mělo radost i medvědí centrum.

Zdroj: animalchannel.co