Vlk se zasekl v drátěném plotě. Odvážný muž ho za pár minut vysvobodil

Přidat na Seznam.cz

Jen málokdo by se odvážil přijít k vlkovi, nebo k jakékoliv jiné šelmě tak blízko, ale občas prostě nemáme na výběr, pokud chceme zvířeti pomoci. V tomto případě se nebohý vlk zasekl do plotu a visel hlavou dolů, než ho vysvobodil kolemjdoucí muž.

Jako by vlk věděl, že mu muž přišel na pomoc

Většina divokých zvířat se lidem vyhýbá a tak první co udělají, když nás vidí, je rychlý útěk. Pokud jsou ale tzv. zahnáni do kouta, nezbývá jim nic jiného, než zaútočit, ovšem vlk ve videu jako by věděl, že mu muž chce pomoci, a tak žádnou agresi neprojevoval. Naopak, můžeme vidět, že divoká šelma trpělivě čeká na vysvobození.

Nikdo vlastně neví, jak dlouho musel vlk na záchranu čekat, ani jak se vlastně do plotu dostal, ale protože je zjevné, že zvíře je vyčerpané, je možné, že za nohu hlavou dolů viselo i několik hodin. Muži naštěstí trvalo jen pár minut, než vlka z pasti vysvobodil.

Vlk není tak nebezpečný, jak se zdá

Z pohádek máme za to, že vlk je krvelačné a velmi nebezpečné zvíře, ale přinejmenším se nemáme čeho bát. Vlk je sice šelma, ale útoky na člověka jsou velmi vzácné a s největší pravděpodobností, pokud na vlka v našem lese vůbec narazíte, zvíře stejně rychle uteče.

zdroj: YouTube, Alaska , One Green Planet