Zachráncům zvířat se podařilo zachránit devět medvědů ze žlučových farem ve Vietnamu

Přidat na Seznam.cz

V rámci největší záchranné akce pro medvědy, kterou kdy Svět na ochranu zvířat podpořil, bylo v polovině února konečně zachráněno devět medvědů ze tří farem v jižním Vietnamu.

Těžba medvědí žluči byla ve Vietnamu v roce 2005 prohlášena za nezákonnou, ale farmáři mají stále povoleno chovat medvědy jako domácí mazlíčky, což poskytuje krytí pro nezákonné získávání medvědí žluči, píše web WorldAnimalProtection.

Záchranný program

Ochránci zvířat se pokoušeli dostat do farem už dříve, ale kvůli pandemii Covid-19 musely být záchranné mise odloženy. Někteří z medvědů, kteří strávili roky uvězněni v tmavých, úzkých klecích s nedostatečnou potravou, jsou vyhublí, slabí a malí.

Po dlouhém vyjednávání chovatelé nakonec souhlasili s převozem devíti medvědů z provincie Binh Duong. Ve dnech 10. a 11. února byli převezeni do medvědího útulku, který provozuje organizace Four Paws v provincii Ninh Binh. Všech devět medvědů si nyní bude užívat zdejšího života. Mohou žít bez krutosti a utrpení, dostane se jim vynikající péče a budou blíže přírodě, kam patří. V roce 2005 byl počet medvědů na farmách ve Vietnamu 4300. Dnes je jich méně než 314.

Chov medvědů kvůli žluči

Chov medvědů kvůli jejich žluči je jednou z nejhorších forem institucionalizovaného týrání zvířat na světě. Je naprosto neopodstatněný, protože existují bylinné alternativy a alternativy bez medvědí žluči. Díky bezpečným a levným alternativám medvědi zbytečně trpí.

Záchranná akce se odehrála v době, kdy organizace Four Paws oslavila 30. výročí činnosti na ochranu medvědů. Organizaci se během této doby podařilo zachránit a znovu umístit stovky medvědů po celém světě, navrhnout a financovat 12 medvědích útulků po celém světě spolupracovat ve 25 zemích na pomoci medvědům v zajetí.

Nám nezbývá nic jiného než přát organizace úspěch během budoucích misí.

Zdroj: worldanimalprotection.org