Zdá se vám, že váš pes spí příliš dlouho?

Přidat na Seznam.cz

Vlivem denního režimu v domácnosti psi spí převážně v noci, ale často odpočívají i během dne. Kolik hodin denně by ale měli psi spát? A kolik hodin je příliš?

Jak dlouho spí psi?

Dospělí psi stráví spánkem v průměru 12-14 hodin denně, píše DailyPaws. Pokud se vám zdá, že váš pes podřimuje příliš dlouho, pravděpodobně se nemusíte trápit. Psi obvykle podřimují v 45minutových intervalech. Když je však spatříte schoulené se zavřenýma očima, nemusí vždy úplně spát. Mohou jednoduše odpočívat a být připraveni vyrazit do akce při prvním náznaku procházky nebo pamlsku.
Psi tráví méně času ve spánku rychlých očních pohybů než lidé. Do cyklu REM psi vstupují asi po 20 minutách spánku a tato fáze trvá možná asi 5 minut. Právě v této fázi si můžete všimnout, že psi vrčí nebo sebou škubou.

Spí všichni psi stejně?

Spánkový režim vašeho čtyřnohého přítele se liší v závislosti na aspektech, jako je věk, úroveň aktivity, velikost a zdravotní stav. Je také logické, že štěňata potřebují více spánku než dospělí psi a to celkem asi 18 hodin. Je naprosto přirozené, že ti nejmenší si mohou zdřímnout až 20krát denně! Pokud jsou čilá a mají chuť jíst a hrát si mezi všemi těmi spánky, je to tedy naprosto v pořádku. Starší psi také tíhnou k delšímu odpočinku, zejména ke konci života.

Spí váš pes příliš dlouho?

Psi obvykle spí příliš mnoho z nudy nebo kvůli svému životnímu stylu. Proto je důležité, aby váš chlupatý kamarád měl každý den přiměřené množství pohybu i podnětných her. Zvažte zábavné hry v interiéru a aktivity venku, které rozhýbou všechny tlapky, zlepší náladu a udrží duševní aktivitu. Delší spánek však může také skrývat nějaký zdravotní problém. Pokud pes spí déle než obvykle, nechte ho vyšetřit u veterináře.

Zdroj: dailypaws.com