Ženu zřejmě zachránil její vlastní kocour: Doslova jí poskytl první pomoc

Přidat na Seznam.cz

Žena dostala infarkt a nebýt jejího domácího mazlíčka, pravděpodobně by už nežila. Kočka jí bušila tlapkami do hrudi a hlasitě mňoukala do ucha, aby ji probudila. Lékařka Sam Felstead ze Staplefordu v hrabství Nottinghamshire v Británii se domnívá, že by zemřela ve spánku, kdyby ji nezachránil její sedmiletý britský krátkosrstý kocour jménem Billy, který jí tlapkami bušil do hrudi a hlasitě mňoukal. 

Podle serveru Express.co.uk si Sam po probuzení uvědomila, že se nemůže hýbat na pravém boku. Britka pak zavolala své matce Karen, která ji rychle odvezla do nemocnice, kde lékaři potvrdili, že příčinou infarktu byla ucpaná tepna. Sam zůstala v nemocnici tři dny a bude doživotně užívat léky. „Nepochybuji o tom, že mi Billy zachránil život. Šla jsem spát s dobrým pocitem, ale najednou jsem se v ranních hodinách probudila celá zpocená. Nemohla jsem se hýbat,“ vzpomíná na děsivý zážitek.

„Billy mi seděl na hrudi a hlasitě mi mňoukal do ucha. Normálně to nedělá,“ dodala. Vděčná majitelka říká, že ji kočka v noci nikdy předtím nevzbudila. Dva odborníci na chování koček řekli pro BBC, že Billy mohl reagovat na změny v chování nebo fyziologii 42leté Sam, které v něm vyvolaly úzkost.

„Myslím, že to souvisí se změnou chování. Kočky nemají stejný cit jako sociální druhy, mezi které patří psi, koně nebo králíci. Jsou to spíše samotáři,“ vysvětlila certifikovaná odbornice na chování zvířat Linda Ryanová. Domnívá se, že kočka neměla výslovně v úmyslu svému majiteli pomoci. „Myslím, že nemá ani ponětí, co se vlastně stalo. Dokud ho krmím, je mu to jedno,“ uzavřela Sam.

Zdroje: Express.co.uk, BBC