Jak to vypadá, když medvěd loví? Podívejte se, jak chytá ryby!

Přidat na Seznam.cz

Medvědi jsou jedni z mála šelem, které nejsou výhradně masožravé. Do jídelníčku medvěda patří jak ovoce, tak například ryby. Podívejte se, jak jednu z ryb medvěd uloví, aniž by se musel snažit.

Video je ke zhlédnutí zde, stejně jako mnoho dalších medvědích videí.

Se svým velkým, robustním a mohutným tělem se medvědi mohou zdát jako nemotorná zvířata. Pravdou je, že tyto šelmy jsou rychlé a mrštné. Dokáží běžet rychlostí až 45km/h, a to bez ohledu na terén. Pokud tedy na takové zvíře narazíte, máte jen dvě možnosti. Dělat mrtvého nebo vyšplhat na vysoký strom, protože většina dospělých jedinců nedokáže na stromy šplhat.

Lov

Jak jsme psali výše, medvědi nejsou striktní masožravci, ale spíše všežravci. Pokud ale dojde k lovu, loví medvědi především menší savce, ryby nebo ptáky. Zpravidla také loví sami, žijí samotářským životem. Pokud uvidíte medvědí skupinku, pravděpodobně se jedná o matku s mláďaty.

Věděli jste?

Věděli jste, že medvědi zahrnují celou řadu druhů? Ty největší, jako je grizzly, si jistě vybavíte pod pojmem „medvěd“ hned. Víte ale, že existuje i čistě bíložravý medvěd? Překvapivě, je to panda velká!

zdroj: zoom, příroda