Na jednoho nosorožce byli dva lví samci v boji o mršinu jednoduše krátcí

Přidat na Seznam.cz

Lvi jsou králi zvířat, ale každý dobrý král ví, kdy má ustoupit. Pokud se ptáte, kdo je větší šéf než samotný lev, tak nadvládu dovede převzít i o něco větší nosorožec. Na videu, které zachycuje souboj o území, ale i o mršinu, je jasně vidět, jak se i mocní lvi před urostlým nosorožcem raději stáhnou do ústraní.

Vládci džungle, králové svého panství a vrcholoví predátoři, kteří se nebojí ničeho – takhle by se dali charakterizovat mocní lvi. Dokud nepotkají nosorožce! Na těchto poutavých záběrech uvidíte, co se stane, když se jedna z nejmocnějších kočkovitých šelem na světě setká tváří v tvář s jedním z nejunikátnějších a nejmocnějších zvířat na světě.

Lvi jsou vrcholoví predátoři a vynikající lovci. Loví různá zvířata včetně buvolů, pakoňů, gazel, zeber a antilop. Osamělý lev by si na dospělého nosorožce pravděpodobně sám netroufl, ale naopak – dvakrát by si to rozmyslel. Jinak tomu není ani ve smečce, která si zřídka dovolí zaútočit na mládě nosorožce, nýbrž na dospělého samce nebo samici. I když Animalia Facts se dopodrobna zaměřil na srovnání těchto dvou dominantních zvířat, a to ve snaze pochopit jejich odlišné vlastnosti, jako je druh, strava, hmotnost a velikost, které během jejich společného souboje sehrávají významnou roli.

Na záběrech ve videu můžeme spatřit, jak jeden ze lvů klusá po pastvině a pronásleduje nosorožce. Občas se zastaví a pohlédne na svého bratra. Všemu zpovzdálí přihlíží hyena, která doufá v boj a kousek mršiny.

Lvi původně předstírají, že je nic neruší. To se ale změní, když na ně nosorožec zaútočí a oni jsou nuceni změnit pozici, jelikož je nosorožec stále pronásleduje. Když jeden ze lvů začne táhnout mršinu, nosorožec je od ní svým obrovským rohem a dominantní přítomností odstrčí. Pohublým a hladovým lvům nedá nic zadarmo a vehementně jich od mršiny odhání. Není možné přesně vidět, co je mršina zač, ale, jak uvádí A-Z-Animals, podezření padlo na mládě nosorožce. Odpovídalo by to skutečnosti, proč si nosorožec své území a mršinu tak bedlivě střeží.

Zdroj: Animalia Facts, A-Z-Animals, Youtube