Co potřebují psí senioři?

Přidat na Seznam.cz

Máte doma už staršího pejska a zajímá vás, co udělat pro to, aby ho co nejméně trápily neduhy stáří? Velmi pomůže psí oblečení. Někdo jej má za marnost, zejména pro psí seniory je to však nutnost.

Psí senioři – kabátky

Samozřejmě, stáří s sebou vždy přináší neduhy, ať se to týká lidí či zvířat. U našich chlupatých miláčků máme ale někdy pocit, že jejich nemocem nelze zabránit. Zatímco lidé si zuby nechávají spravovat plombami, u psů to vidíme jako nepatřičné. Stejně tak, jako mnoho dalších věcí. Spousta lidí, když vidí pejska v oblečku, má pocit, že jde o rozmazlenost páníčků, kteří mají malého psa jako módní doplněk. Ano, někdy tomu tak je. I kabátky mají ale funkci prospěšnou zvířecímu zdraví, poskytují teplotní komfort. V letních měsících totiž můžete kabátek využít jako chladící, kdy vnitřní stranu navlhčíte vodou. V zimě pak naopak funkční materiál ochrání psa před prochladnutím, což oceníte, když je vaše zvířátko artrotický pacient. Je to i skvělá péče po operaci.

Oblečení pro pejsky

Pokud máte malého a ještě hubeného psa typu čivavy, v zimě mu obleček jen prospěje. U seniorů to platí dvojnásob. Jen si představte, že to drobné tělo je pár centimetrů nad chladnou zemí, kde je sníh, led, navíc špína z bláta a soli. Kabátek pejska ochrání. A je to tak ideální péče o psy s bolavými klouby. Kabátky jsou ušity nejen z pěkného, ale i funkčního materiálu. Například z bavlněného froté, klidně i dvojitého, takže materiál perfektně saje. Navíc izoluje teplo a odvádí vlhkost od těla zvířete, takže se nenachladí díky vodě, jež by mu zatekla do oblečku. Kabátky pro psy jsou praktické, leckdy použitelné z obou stran, takže pes se dá jednou stranou osušit a poté se mu oblékne ta suchá strana. Kabátek zajišťuje rovněž prevenci proti prochlazení a artrotickým stavům. Pestrou nabídku těchto oblečků nabízí eshop petlando.cz, kde najdete právě funkční oblečky pro vaše čtyřnohé miláčky. Tyto kousky jsou navíc snadné na údržbu, prostě je vyperete v pračce, snesou i sušičky. Na přání vám vyšijí jméno pejska na sušící kabátek nebo i rukavice, které mají rovněž v nabídce.