Doplňte svůj letní outfit náramkem z křišťálu, tyrkysu nebo malachitu!

Přidat na Seznam.cz

Již od pradávna věřili lidé síle drahých kamenů. Na první pohled se jim líbilo rozličné zbarvení, a proto na ně působilo magicky. Dnes si umíme většinu přírodních jevů vysvětlit, ale dříve byly divy přírody magické a nepochopitelné.

I dnes se najdou skupiny jedinců, které věří v nadpozemskému kouzlu drahokamů. Někdo si je vybírá podle barvy, jiný podle znamení zvěrokruhu a další nedá dopustit na jejich léčivé účinky. Ať už je to jakkoliv, šperky doplněné překrásným kamenem jsou nedílnou součástí mnoha outfitů.

Křišťál vám dodá energii

Říká se, že je křišťál vhodný pro zrozence Kozoroha, Lva a Vodnáře. Nicméně ho mohou všichni, kteří se potřebují nadopovat svěží energií a sebejistotou. Když budete nosit křišťál náramek, přivábíte k sobě životní štěstí, vitalitu a zdraví. Oceníte ho v případě nejistoty a stresu. Budete kreativní, najdete duševní rovnováhu, optimismus a zlepší se komunikační schopnosti. Zbavíte se bolestí hlavy, žaludeční nervozity a onemocnění kůže.

S tyrkysem budete šťastnější

Nádherný tyrkys náramek okouzlí jedince narozené ve znamení Blíženců, Ryb, Střelce a Vodnáře. Právě tato znamení potřebují občas duševně povzbudit. Barva tyrkysu je ryze pozitivní, proto podporuje optimistické myšlení a pouští do života řád. Získáte s ním duševní rovnováhu, čestnost, nadhled a ukočírujete vznětlivost. Tento kámen pomůže při nachlazení, bolavých hlasivkách, zánětech a infekcích.

Láska a očista díky malachitu

Malachit se pyšní krásnou zelenou barvou, která působí uklidňujícím dojmem. Na přírodní tón a sílu nedají dopustit lidé ve znamení Býka, Raka a Panny. Náramek z malachitu je nejen krásný, ale dodá vám sebedůvěru, naučíte se s ním trpělivosti a budete se lépe rozhodovat. Zajistí vám kreativní myšlení, sounáležitost s přírodou a pustí do života více lásky. Je dobrým pomocníkem při špatné menstruaci a problémech se zrakem.